Kolagen to jeden z najistotniejszych składników organizmu odpowiadający za gęstość, elastyczność i zdrowy wygląd skóry. Niestety wraz z upływem lat jego produkcja w organizmie zwalnia, a z czasem całkowicie się zatrzymuje. Jak pobudzić organizm do produkcji tego białka? Czy można efektywnie zatrzymać procesy starzenia?

Deficyt kolagenu – skutki

Zmniejszenie ilości kolagenu w organizmie, negatywny wpływ wolnych rodników i promieniowania słonecznego, stres oksydacyjny oraz wiele innych czynników sprawiają, że skóra zaczyna się starzeć. Najbardziej widocznymi skutkami tego procesu są rozstępy, zmarszczki, utrata jędrności i skórka pomarańczowa. Czy da się zahamować ten proces? Oczywiście, że tak! Wystarczy sięgnąć po kosmetyki na bazie naturalnego kolagenu, które w naturalny sposób pobudzą skórę do produkcji białka młodości.

Collagen Specialist – krem Vichy Liftactiv

Kiedy rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową? Odpowiedź jest prosta – im wcześniej, tym lepiej. Skóra twarzy traci kolagen już od 20. roku życia, dlatego nie warto czekać z produktami anti-age aż do pojawienia się pierwszych zmarszczek.
Vichy Liftactiv Collagen Specialist to propozycja dla osób, które stawiają na naturalną pielęgnację przeciwzmarszczkową. Collagen Specialist działa na wielu poziomach, a jego aktywne składniki stymulują organizm do produkcji kolagenu. Efekty stosowania kosmetyku widać już po pierwszym użyciu, po kilku tygodniach zaś zwiotczała skóra nabiera sprężystości, a kurze łapki są wyraźnie zredukowane.

Kolagen naturalny – Colway

Hipoalergiczne żele i kremy od producenta Colway cieszą się równie dużym zainteresowaniem wśród klientów co krem Vichy Liftactiv. Obydwie grupy produktów skutecznie redukują objawy starzenia się skóry oraz wspierają walkę z problemami dermatologicznymi, takimi jak zmiany naczyniowe, trądzik różowaty i pospolity, zmiany pigmentowe i przebarwienia powstałe na skutek nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.

Jaki produkt kolagenowy wybrać?

Najskuteczniejszym preparatem na zmarszczki jest kolagen w żelu, który możesz dostarczyć skórze od zewnątrz. Aby preparat przyniósł oczekiwane efekty, należy wmasowywać go w dobrze oczyszczoną skórę. Produkty kolagenowe powinny być stosowane samodzielnie – najlepiej rano i wieczorem. Jedynie regularna kuracja z udziałem białka może przynieść oczekiwane rezultaty i przyczynić się do poprawy naturalnego wyglądu skóry.