Czy wiesz, że nawet najmodniejsza stylizacja paznokci nie będzie efektowna jeśli wokół widoczne są zaniedbane skórki, zachodzące na płytkę paznokcia? Aby tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w cążki do skórek. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak prawidłowo wycinać skórki. Przekonaj się, że można tego dokonać szybko i bezboleśnie!

Jak wycinać skórki przy paznokciach, czyli o czym warto pamiętać?

Przed samym wycięciem skórek warto pamiętać o zachowaniu higieny i sterylności używanych narzędzi, co jest skutecznym sposobem zapobiegania zakażeniom. Oprócz tego, skórki usuwa się łatwiej i mniej boleśnie, jeżeli są dobrze wymoczone.

Kąpiel dłoni w ciepłej wodzie pozwala zmiękczyć skórki. Dobrym pomysłem jest także dodanie do wody kilku kropel olejku, a następnie użycie preparatu zmiękczającego. Na koniec należy osuszyć dłonie i nanieść krem do rąk.

Jak wycinać skórki cążkami — sprawdzony i bezpieczny sposób usuwania nieestetycznych miejsc

Cążki do skórek są niezbędnym narzędziem, które pozwala uporać się z nieestetycznymi skórkami. Przed ich użyciem należy je zdezynfekować, a następnie kierować narzędzie zawsze od prawej strony do lewej. Nie warto szarpać skórek, ponieważ może to pogorszyć ich stan i być bolesne. Zaleca się manipulować cążkami w taki sposób, aby ostrze delikatnie wchodziło pod skórę. Dopiero wtedy należy ciąć i odsunąć ostrze w tył, aby powtórzyć swoje działanie.

Po skończonym wycinaniu zaleca się odtłuścić paznokcie i wmasować oliwkę do pielęgnacji skórek. Jeżeli w trakcie pielęgnacji zajdzie konieczność dodatkowego zmiękczenia, warto użyć dedykowanego preparatu.

Jakie cążki do wycinania skórek wybrać?

Dobrej jakości cążki do skórek i paznokci, to  są ostre i wykonane z trwałego, wytrzymałego materiału odpornego na korozję i łatwego w utrzymaniu w czystości, np. stali chirurgicznej spełniającej jakość narzędzi medycznych.

Warto wybierać takie narzędzia do manicure, które będą twarde, ponieważ zbyt miękka stal sprawi, że cążki będą się szybko tępić, a przy tym staną się podatne na odkształcenia.

Na co zwracać uwagę wybierając cążki do skórek i paznokci?

Pierwszym elementem jest rodzaj i długość ostrza. Powinno być dobrze wyprofilowane i naostrzone. Podczas używania narzędzia, elementy tnące powinny łączyć się ze sobą w taki sposób, aby nie powstawały prześwity.

Kolejnym elementem jest długość ostrza. Miękkie i krótkie skórki z powodzeniem usunie się cążkami w rozmiarze 3 mm, które wyróżniają się możliwością zachowania większej kontroli i precyzji działań. Z kolei twarde skórki wymagają użycia ostrza od 5 do 7 mm.

Trzeci aspekt to wygoda użytkowania. Przed użyciem cążek dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na długość ramion i siłę nacisku ostrza.

Wycinanie skórek nie takie straszne!

Opisany sposób jest idealną odpowiedzią na pytanie: jak wycinać skórki u paznokci aby uniknąć uszkodzeń i szarpania. Dążąc do perfekcyjnego manicure, warto wyposażyć się w wysokiej jakości cążki do skórek, ale również sprawdzić, jak prawidłowo wycinać skórki, aby było to bezpieczne i bezbolesne.