Kobieta powinna czuć się dobrze we własnej skórze. Jednak, aby osiągnąć taki efekt, w większości przypadków musi ona nieco dopomóc naturze, poprzez stosowanie właściwych kosmetyków. Bardzo dobrze w tej funkcji spełniają się naturalne balsamy do ciała.

Rodzaje balsamów do ciała?

Aby wybrać odpowiedni balsam dla siebie, w pierwszej kolejności należy określić, z jakim problemem boryka się nasza skóra. Najczęściej jest to suchość, czyli brak odpowiedniego nawodnienia. Skóra może potrzebować również regeneracji i ujędrnienia albo tego, aby spowolniony został proces jej starzenia się. Czasami po prostu trzeba poprawić jej koloryt, wówczas potrzebny staje się balsam brązujący.

Na rynku pojawiły się ponadto otulające balsamy do ciała (nawilżają skórę, wygładzają ją i wzmacniają), relaksujące i rewitalizujące, a także wyszczuplające i antycellulitowe.

Naturalne balsamy do ciała, czym różnią się od zwykłego produktu?

Warto wiedzieć, że balsamy naturalne (zwane ekologicznymi) to produkty, które nie powinny zawierać składników pochodzenia syntetycznego. Jest to główna ich cecha. Niekiedy jednak dopuszczana jest niewielka ich ilość, taka, która nie przekracza kilku procent.

Do składników, które występują w balsamach naturalnych należą m.in.: betaina roślinna (nawilża), naturalna witamina E (natłuszcza, nawilża, wygładza i ujędrnia), kwas hialuronowy (chroni, nawilża), masło shea (zmiękcza i nawilża).

Naturalne balsamy do ciała, podobnie jak wszystkie pozostałe kosmetyki naturalne musi posiadać odpowiedni certyfikat. To on będzie gwarantem tego, że kosmetyk spełnia wymagane normy. Organizacji wystawiających certyfikaty jest na świecie bardzo dużo, wśród nich jest, chociażby Vegan Society, a także NaTrue czyli Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych i Organicznych.

Przed zakupem danego kosmetyku, warto sprawdzić, czy dany kosmetyk jest rzeczywiście certyfikowany. Dobrze jest mieć pewność, że przypisana do produktu norma została wydana przez podmiot mający do tego uprawnienia. Na rynku coraz częściej pojawiają się certyfikaty, które jedynie pozorują prawdziwość.

Jak stosować balsam do ciała?

Każdy kosmetyk, aby prawidłowo spełniał swoje zadanie, powinien być odpowiednio stosowany. W przypadku naturalnych balsamów do ciała jest tak samo. Najlepiej, aby nakładać go dwa razy dziennie, zwłaszcza po kąpieli, wówczas kosmetyk będzie się wchłaniał najlepiej. Kosmetyk jeszcze efektowniej będzie przenikał w głąb skóry, jeżeli będziesz stosować systematyczne peelingi.

Nakładanie balsamu to znakomita okazja do tego, aby zafundować sobie relaksacyjny masaż. A jeżeli masz więcej czasu, wówczas możesz nałożyć na skórę grubszą warstwę kosmetyku i włożyć na siebie jedynie szlafrok i poczekać, aż balsam się wchłonie.

Kosmetyki naturalne znajdziesz na stronie www.naturativ.pl