Perfekcyjny makijaż nie tylko przyciąga spojrzenie, ale charakteryzuje się także niezwykłą trwałością. Wygląda doskonale od rana do wieczora i to niezależnie od tego, czy jesteś w domu, w pracy czy na imprezie. Poznaj sprawdzone i proste triki, które pomogą Ci przedłużyć trwałość Twojego podkładu.

Aplikacja podkładu – o czym warto pamiętać?

Nakładanie makijażu należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego kosmetyku nawilżającego. Jest to absolutna podstawa, która gwarantuje, że skóra będzie wyglądała doskonale od rana do wieczora. Warto zwrócić także uwagę na sposób, w jaki nakładamy podkład – może być to pędzel, gąbeczka albo opuszki palców. Każda metoda jest dobra, o ile nie sprawia nam problemów.

Jak przedłużyć trwałość podkładu?

Zarówno podczas tworzenia makijażu dziennego, jak i wieczorowego – ogromną rolę powinna odgrywać jego trwałość. Nikt nie chce, aby po kilku godzinach podkład zaczął się rolować i ścierać. Co więc należy zrobić, aby przedłużyć trwałość podkładu? Produkt należy aplikować warstwami i w ten sposób stopniować jego krycie. Konieczne jest także nałożenie pudru – sypka formuła gwarantuje scalenie makijażu i chroni przed pojawieniem się na skórze tłustej warstwy będącej rezultatem wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Jest to jeden z tych kosmetyków, który możemy aplikować ponownie w czasie dnia.

Dobierz więc dwa produkty, najlepiej z jednej serii Maybelline – podkład i puder. Umieść je w podręcznej kosmetyczce wraz z lusterkiem i puchatym pędzelkiem. Czasami cera może być przesuszona lub zbyt tłusta, a to ostatecznie sprawia, że makijaż nie do końca wygląda tak, jakbyśmy się tego spodziewali. Co zrobić w takiej sytuacji?

Podkład powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb skóry. Wybierając Maybelline podkład Fit Me® Matee + Poreless mamy gwarancję doskonałego looku niezależnie od pory roku. To produkt idealny do cery, która często się błyszczy – kosmetyk absorbuje nadmiar sebum i pozostawia matowe wykończenie. Do skóry suchej sprawdzi się natomiast Maybelline podkład Affinitone, ponieważ delikatnie nawilża i jednocześnie maskuje drobne niedoskonałości. Cera trądzikowa może natomiast wymagać większego krycia – warto sięgnąć więc po produkt kamuflujący, taki jak Super Stay® Full Coverage.