Serum można określić jako kosmetyk do zadań specjalnych, a wszystko to, przez jego skondensowaną formułę i silne działanie. Ważne jest jednak, aby w jego wykorzystywaniu ściśle stosować się do wskazać producenta. Chodzi przede wszystkim o to, że nie zazwyczaj nie może ono być używane codziennie, choć znajdziemy i tak. Wiele rodzajów serum nakłada się na skórę np. raz w tygodniu. Ich zadania mogą być bardzo różne i związane z indywidualnymi potrzebami cery. Z pewnością jednak warto wprowadzić tego rodzaju kosmetyki do swoich rytuałów pielęgnacyjnych.

Jak wykorzystać serum do twarzy w domowej pielęgnacji?

Serum do twarzy najlepiej nakładać na wieczór, aby wspomagało regenerację skóry. W pierwszej kolejności należy wykonać pełny demakijaż. Następnie na oczyszczoną i stonizowaną skórę nakładany odpowiednią ilość serum. Jeśli kolejnym krokiem ma być nałożenie kremu, to warto odczekać przynajmniej kilka minut, aby nieco się wchłonęło. Można je nakładać również pod maseczkę okluzyjną, np. algową. Dzięki temu będzie jeszcze silniej działać na naszą skórę.

Jak rozpoznać potrzeby skóry i wybrać odpowiednie serum?

Przede wszystkim powinniśmy naszą cerę nieustannie obserwować. Czasem wydaje nam się, że jak raz znaleźliśmy dobry kosmetyk, to można go używać przez całe życie. Nic bardziej mylnego, bo stan naszej skóry zmienia się zależnie od wieku, ale również od pory roku i czynników zewnętrznych, na jakie ją narażamy. Dlatego warto jej się przyglądać. Jeśli pojawią się wykwity lub przesuszenia czy zaczerwienienia – od razu reagować.

Inne potrzeby będzie miała cera nastolatki, a inna dojrzałej kobiety. Dlatego wybierając serum do cery dojrzałej 60 należy zwrócić uwagę na skład. Bardzo ważne będą składniki nawilżające i wiążące wodę, których wraz z wiekiem brakuje, takie jak np. kwas hialuronowy. Istotna jest również wzmożona regeneracja, więc koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na obecność składników, które ją ułatwią.

Wprowadzenie serum do swojej regularnej, domowej pielęgnacji pomoże nam w uzyskaniu doskonałych efektów, jeśli chodzi o wygląd i stan skóry. To również wsparcie w zachowaniu jej młodego i promiennego wyglądu na dłużej. Serum działa mocno i zdecydowanie, bo w niewielkiej ilości zawiera ogromne bogactwo składników aktywnych. Czasem wystarczy kilka kropli, aby po jednym zabiegu zmiana już była dostrzegalna. Z pewnością po całej serii, czy przy regularnym stosowaniu będzie jeszcze lepiej.