Kształt i wielkość nosa to jedne z najczęstszych kompleksów Polaków. Powodem jest nie zawsze budowa anatomiczna. Często do skrzywień czy innych wad dochodzi w wyniku złamań kości lub pozostałych urazów. Innym powodem, dla którego ludzie chcą poprawiać swoją urodę, są procesy starzenia, które odciskają swoje piętno zwłaszcza na twarzy. Walka z bruzdami czy głębokimi zmarszczkami pozwala odzyskać piękny profil, promienną cerę oraz harmonię pomiędzy poszczególnymi fragmentami twarzy.

Sposoby korekty nosa

W związku z rozwojem medycyny estetycznej, gabinety coraz częściej proponują zabiegi będące alternatywą dla operacji plastycznych. Jedną z nich jest modelowanie nosa kwasem hialuronowym w salonie Aesthetic. Bardzo ważne jest, aby decydując się na tego typu korekty, oddać się w ręce profesjonalistów. Celem jest upiększenie i usunięcie kompleksów, a nie pogłębienie problemów. Trzeba też zauważyć, że kwas hialuronowy nie jest alergenem i nie uczula — występuje przecież naturalnie w ludzkim ciele.

Kwas hialuronowy poradzi sobie z różnymi wadami. Choć najpowszechniej używany jest do wypełniania zmarszczek, dzięki swojej gęstej konsystencji może być wykorzystany do korekty nosa. Efekty takiego nieinwazyjnego zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat.

Kto może skorzystać z zabiegów modelowania nosa?

Każdorazowo możliwość skorzystania z zabiegu modelowania nosa należy skonsultować ze specjalistą. Najczęściej z dobrodziejstw medycyny estetycznej korzystają osoby, które opisują swój nos jako „duży”, „garbaty”, „nieproporcjonalny”, „zbyt uniesiony”. Choć wypełnienie kwasem hialuronowym nie zmieni ułożenia kości, to jednak pomoże optycznie wyrównać niedoskonałości. Przy tym jest znacznie skuteczniejsze niż sztuczki z wykorzystaniem kosmetyków do makijażu.

Częstym medycznym powodem wykonywania tego typu korekt jest brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem a czubkiem nosa.

Ogólnie korekta nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dedykowana jest wszystkim, którzy chcą poprawić estetykę twarzy, aby czuć się i wyglądać lepiej. Przed wykonaniem zabiegu z pacjentem przeprowadzany jest wywiad, który ma na celu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania.

Na czym polega korekta z użyciem kwasu hialuronowego?

Wybór kwasu hialuronowego nie jest przypadkowy. To jeden z elementów skóry, który ma duży wpływ na stopień jej elastyczności. Wykorzystując te właściwości kwasu, kosmetolodzy przeprowadzają zabieg wypełnienia zmarszczek w okolicy mięśnia nosowego, tzw. zmarszczek króliczych. W dalszej części wykonywana jest modelacja kształtu nosa poprzez zwiększenie zmarszczki nasady, wypełnienie odcisków lub wyrównanie grzbietu. Zakres czynności zależy od indywidualnych oczekiwań pacjenta.

Do najważniejszych zalet medycyny estetycznej należy niewątpliwie fakt, że zabiegi są bezbolesne, nie wymagają okresu rekonwalescencji, a ich efekty widoczne są natychmiast. Są także tańsze niż operacje plastyczne, choć zakres ich możliwości jest znacznie węższy.