Jeśli częste sprzątanie nie przynosi spodziewanego efektu, pozostaje nam oczywiście jeszcze co najmniej kilka rozwiązań. Jednym z nich jest pułapka na rybika cukrowego. Jest to produkt, który zawiera specjalne substancje wabiące, dzięki którym rybik sam wchodzi do pułapki, przez co jego odłowienie staje się łatwiejsze. Trzeba jednak pamiętać, że pułapka zadziała tylko w połączeniu z regularnym sprzątaniem i myciem wszystkich powierzchni. Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź https://wyposazamydom.pl/

Drugim rozwiązaniem, które jednak nie daje gwarancji sukcesu są środki owadobójcze. Są one dostępne najczęściej w formie sprayu, który należy rozpylić na powierzchniach, na których znajdują się nieproszeni goście.

Tego typu środki mają jednak ogromną wadę bardzo odczuwalną w przypadku rybików – owady te często zajmują nasze kuchnie, a przede wszystkim blaty i szafki kuchenne. Spryskanie tych miejsc środkiem chemicznym to nie najlepszy pomysł, ponieważ sami możemy się zatruć.

Domowe sposoby na rybika cukrowego.

Zamiast kupować chemiczne środki owadobójcze, które mogą zrobić krzywdę również nam, możemy sami spróbować zrobić miksturę na odstraszenie rybików. Do jej przygotowania będziemy potrzebować wody, naturalnego olejku lawendowego oraz soku z cytryny lub olejku cytronelowego. Do 250 ml wody dodajemy sok z jednej cytryny oraz ok. 10-15 kropelek olejku lawendowego.

Najlepiej mieszankę tę przelać do atomizera, który możemy kupić właściwie w każdym sklepie, aptece czy drogerii. Należy dobrze wstrząsnąć miksturę, aby odpowiednio się wymieszała. Następnie rozpylamy miksturę w miejscach, gdzie zauważalne są rybiki.

Rybiki można zwalczać również czyszcząc blaty, szafki i stoły wodą z octem w proporcji 1:1. Niestety ta metoda nie spodoba się najpewniej osobom, które mają delikatny węch. Woń octu nie jest zbyt przyjemna, choć znika dość szybko. Więcej na ten temat –> https://buduje-remontuje.pl/

Gdy nic nie zadziała…

Jeśli wszystkie te sposoby zawiodą, możliwe, że konieczna będzie interwencja firmy dezynsekcyjnej w naszym domu. Profesjonalni pracownicy, którzy mają codziennie styczność ze szkodnikami domowymi na pewno z łatwością poradzą sobie z rybikiem cukrowym, używając odpowiednich narzędzi i preparatów. Przede wszystkim, korzystając z usług osób z doświadczeniem, będziemy mieć pewność, że nasze pomieszczenia są oczyszczane ze szkodników w sposób bezpieczny i trwały – oczywiście przy założeniu, że będziemy przestrzegać zasad higieny.

Pamiętajmy, że rybik może pojawić się w każdym domu, choć jest sposób na to, żeby się przed nim uchronić – jest to częste i dokładne sprzątanie, dzięki któremu rybik po prostu nie będzie miał czego u nas szukać. Dlatego niezależnie od tego, jaką metodę zastosujemy, pamiętajmy o zachowaniu maksymalnej czystości w naszych domach!