Jakie rolety zewnętrzne są najlepsze? Dlaczego w ogóle warto montować rolety zewnętrzne? Szczegóły na temat rolet zewnętrznych znajdziesz w dzisiejszym artykule. 

  1. Jakie rolety zewnętrzne są najlepsze?
  2. Kiedy warto wybrać rolety podtynkowe?
  3. Zamontowanie rolet zewnętrznych sterowanych zdalnie

Coraz częściej zainteresowani wybierają rolety zewnętrzne zamiast wewnętrznych. I to nie tylko te osoby, które budują lub już mają zbudowany dom. Rolety zewnętrzne cieszą się sporą popularnością również w mieszkaniach. Dlaczego? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Z jego lektury dowiesz się, czy warto wybrać rolety zewnętrzne, gdzie można zakupić porządne rozwiązania w przystępnej cenie oraz dlaczego warto dopłacić do zdalnego sterowania.

Jakie rolety zewnętrzne są najlepsze?

Jakie rolety zewnętrzne są najlepsze? Oczywiście takie, w których zarówno pancerz rolety, jak i inne elementy rozwiązania są wysokiej jakości. A zatem wyróżniają się nie tylko skutecznością, ale przede wszystkim odpornością na czynniki zewnętrzne. To z kolei oznacza, że dobre rolety to te, które służą latami i przez cały swój czas działają bezawaryjnie.

Dlaczego w ogóle rolety zewnętrzne cieszą się aż tak dużą popularnością w porównaniu do rozwiązań wewnętrznych? Przede wszystkim dlatego, że skuteczniej odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia w domu w ogóle się nie nagrzewają. Ta właściwość przekłada się na niższe rachunki za prąd, gdyż doskonała izolacja termiczna wiąże się z tym, że w upalny dzień nie będziesz musiał właściwie włączać klimatyzacji. Analogicznie również zimą zaoszczędzisz na ogrzewaniu.

Kolejna zaleta rolet zewnętrznych to gwarancja bezpieczeństwa stolarki okiennej. Żaden deszcz, grad czy wiatr nie uszkodzą Twoich okien. Ponadto rolety zewnętrzne skutecznie chronią prywatność. Możesz zatem zaszyć się w swoim domu i nie martwić się, że podglądają Cię sąsiedzi. 

Wiele osób decyduje się na rolety zewnętrzne również ze względu na to, że dają gwarancję odpowiedniej ochrony mienia. A zatem, kiedy wyjeżdżasz, nie musisz martwić się, że ktoś okradnie Twój dom. Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami antywłamaniowymi, koniecznie wybierz specjalne rolety antywłamaniowe w klasie RC3. 

Standardowa roleta zewnętrzna składa się ze skrzynki, pancerza oraz prowadnic. Na rynku aktualnie można znaleźć różne rodzaje rolet zewnętrznych, w tym natynkowe, podtynkowe, nadstawne, nadprożowe i wspomniane antywłamaniowe. Wybór rodzaju rolety uzależniony jest przede wszystkim od umiejscowienia skrzynki roletowej i klapy rewizyjnej. Ważny jest także etap jej montowania. To znaczy, na istniejącym budynku można zamontować w sposób nieinwazyjny jedynie roletę natynkową, podczas gdy podtynkowe modele montuje się tylko i wyłącznie na etapie budowania domu, a dokładniej przy ocieplaniu budynku. Rolety zewnętrzne nadstawne instaluje się w momencie montowania okien, a zatem nie wybierzesz tego rozwiązania, jeśli Twój dom już stoi – chyba że planujesz wymienić również stolarkę okienną. Rolety nadprożowe również przeznaczone są do montażu w dopiero co powstających obiektach. Skrzynkę modeli naprożowych montuje się w trakcie wznoszenia ścian.

Kiedy warto wybrać rolety podtynkowe?

Rolety podtynkowe cieszą się sporą popularnością ze względu na swoją technologię podtynkową, dzięki której gwarantują świetną izolację termiczną. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że nie naruszają w żaden sposób konstrukcji ani okien, ani drzwi czy nadproża. A to oznacza, że roleta podtynkowa nie wpływa na cały energetyczny bilans domu. Dodatkową zaletą jest fakt, że taka roleta jest w stanie dopasować się do elewacji i staje się praktycznie z nią jedną, integralną częścią. Wielu użytkowników rolet podtynkowych ceni sobie również możliwość zamontowania dodatku w postaci moskitiery, która gwarantuje skuteczną ochronę przed muchami i innymi insektami. 

Jak wspominaliśmy, rolety podtynkowe montuje się na etapie ocieplania nowo powstającego domu. Jest jednak możliwość, aby zainstalować roletę również na budynku, który już istnieje. W takiej sytuacji należy jednak przeprowadzić zmiany w nadprożu. Minusem takiego rozwiązania jest jednak to, że niekoniecznie uda się wtedy wykorzystać efektywniej tego systemu.

Zamontowanie rolet zewnętrznych sterowanych zdalnie

Zamontowanie rolet zewnętrznych do elewacji budynku poprawi komfort domowników, szczególnie jeżeli wybierze się sterowanie zdalne z wnętrza domu. Dzięki temu można mieć pełną kontrolę nad roletami zewnętrznymi, co sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Dobre rolety zewnętrze poprawią też poziom izolacji akustycznej, dlatego warto się nad nimi zastanowić, nawet jeżeli nie zostały uwzględnione w projekcie budynku. Zakup rolet wyposażonych w zdalne sterowanie będzie co prawda droższy, ale z czasem na pewno doceni się takie rozwiązanie. W przypadku problemów z wybraniem idealnych rolet, zawsze można skontaktować się ze sprzedawcą, który pomoże w doborze pasującego rozwiązania. Dzięki temu można uniknąć nietrafionych zakupów.