W sklepach znajdują się setki gotowych bransoletek, ale jeśli chce się wręczyć komuś coś naprawdę wyjątkowego, to warto postawić na produkt hand made. Rękodzieła mają ogromną wartość, wysokie walory estetyczne, są niezwykle trwałe, stanowią praktyczną ozdobę. Zawsze można spróbować swoich sił i wykonać ręczne bransoletki, wystarczy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i elementy do tworzenia biżuterii. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane, nie trzeba mieć wybitnych zdolności. Dobre chęci, zapał do pracy, cierpliwość i kreatywność pozwolą na stworzenie pięknych ozdób na każdą okazję.

Jak zrobić bransoletkę? Co będzie potrzebne?

Jeśli ktoś pragnie mieć coś unikalnego, jedyną w swoim rodzaju ozdobę, to warto zdecydować się na ręczne bransoletki. Można je zrobić na wiele sposobów, a jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Wystarczy nawet igła i kolorowe koraliki wykonane z różnych materiałów, aby stworzyć bransoletkę. Do wyplatania posłuży szydełko, dysk kumihimo czy krosno jubilerskie. Pięknie prezentują się bransoletki z pasów jedwabiu, kamieni, kryształów lub koralików ze szkła. Nawet modelina może posłużyć do zrobienia przepięknych bransoletek. Niepozorne metalowe druciki także pozwolą na stworzenie bransoletki, a wszystko to dzięki owinięciu ich wokół siebie. Metalowe elementy można połączyć z kamieniami lub innymi ozdobami. Hitem są ostatnio bransoletki sznurkowe, wystarczy opanować technikę makramy. Jeśli ktoś planuje zająć się tworzeniem biżuterii hand made, to powinien wyposażyć się w cążki, bocianki, szczypce, półfabrykaty, zapięcia, ogniwka, kółka montażowe, linki jubilerskie lub stalowe, podkówki, łapaczki, zaciski, stopery, bigle, sztyfty, szpilki i gwoździe jubilerskie, koraliki.

Ciekawe propozycje na ręczne bransoletki

Do przygotowania prostej i jednocześnie estetycznej bransoletki nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczą koraliki, dwie przekładki, gumka jubilerska, nożyczki igła do nawlekania. Ciekawą opcją są bransoletki z drobnych japońskich koralików Toho. Jeśli mają być one płaskie, to warto wykonać je ściegiem peyote lub na krośnie. Te niewielkie koraliki idealnie nadają się do zrobienia kaboszonów z kamieni i szklanych rivoli. Ogromną popularnością cieszą się bransoletki zrobione z koralików nawleczonych na nić jedwabną, cienki sznurek lub drut pamięciowy. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z koralików Toho przestrzenne formy bransoletek techniką chenille stitch. Ciekawy efekt uzyska się przez połączenie różnej wielkości koralików. Jako że styl boho jest obecnie niezwykle modny, to idealną opcją będą ręcznie wykonane bransoletki typu bangle. Godne polecenia są bransoletki makramowe z metalizowanych sznurków, wzbogacone o mieniące się koraliki i kamyki. Hitem są też bransoletki z muszelek, wakacyjną biżuterię można nosić przez cały rok. Do jej przygotowania potrzebne będą muszelki, kulki i zapięcie pozłacane ze stali szlachetnej, sznurek do makramy. Warto też pomyśleć nad zrobieniem bransoletki z zoisytu z rivoli, z okrągłymi łapaczkami, z perłą, ametystem i chwostem, beadingową na bazie z mosiądzu czy wielorzędowe.