Wyspy Zielonego Przylądka kuszą turystów piękną pogodą oraz niesamowitymi widokami. Między innymi dlatego jest to tak popularny kierunek wyjazdów urlopowych. Co warto zobaczyć w tym pięknym kraju?

  1. Republika Zielonego Przylądka – podstawowe informacje
  2. Klimat
  3. Atrakcje turystyczne

Republika Zielonego Przylądka – podstawowe informacje

Wyspy Zielonego Przylądka (oficjalna nazwa to Republika Zielonego Przylądka, często używa się także portugalskiej wersji Cabo Verde) to archipelag składający się z 10 wysp oraz 16 mniejszych wysepek, które znajdują się na Oceanie Atlantyckim. Sąsiadują one z Afryką. Jeszcze rok temu, wybierając się na Wyspy, trzeba było posiadać wizę. Obecnie polskich turystów obowiązuje ruch bezwizowy. Osoby, które zdecydują się na wyjazd na jedną z wysp, a wcześniej podróżują przez jeden z afrykańskich krajów, są zobowiązane wykonać szczepienie przeciw żółtej febrze.

Mieszkańcy Wysp Zielonego Przylądka posługują się językiem kreolskim. Oprócz tego większość z nich perfekcyjnie włada także językiem portugalskim. W najbardziej turystycznych miejscowościach bez problemu uda się porozumieć używając angielskiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Walutą Republiki Zielonego Przylądka jest escudo (CVE). Przygotowując się do wyjazdu, najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić w kantorach lub bankach już na terenie kraju. Nie trzeba obawiać się przy tym oszustw, ponieważ kurs utrzymuje się na stałym poziomie.

Klimat

Cabo Verde to prawdziwy raj dla turystów. W okresie zimowym, czyli od listopada do kwietnia, temperatury wynoszą około 23 stopni Celsjusza. Temperatura wody około 22 stopni. W miesiącach letnich na wyspach panuje prawdziwy żar tropików. Jeśli zatem komuś bardzo brakuje słońca podczas polskiej, szarej zimy, to Wyspy Zielonego Przylądka są najlepszym miejscem gwarantującym idealną pogodę przez cały rok.

Atrakcje turystyczne

Oferty dotyczące wyjazdów na Cabo Verde znajdziemy w wielu biurach turystycznych. Jednym z nich jest Dreamtours – https://dreamtours.pl. Najczęściej odwiedzane wyspy to Sal, Boa Vista, Fogo, Santiago oraz Sao Vicente. Każda z nich oferuje turystom piękne widoki, słoneczne plaże. Na wyspie Fogo największą atrakcję stanowi wulkan Pico del Fogo, skąd rozpościera się niesamowita panorama całego regionu. Udając się do stolicy Republiki, Sao Fillipe, mamy szansę zobaczyć zabudowę w charakterystycznym stylu obrado. W tym niekwestionowanym raju idealnie odnajdą się miłośnicy sportów wodnych. Warto także wybrać się na wycieczkę do słonych jezior Buracona na wyspie Sal, gdzie można zaobserwować zjawisko fatamorgany, oraz podziemnych grot. Większość kurortów wyposażona jest w bardzo wygodne hotele oferujące wakacje all inclusive.