Dziś coraz częściej mówi się o wpływie jedzenia na nasze zdrowie i wskazuje potrzebę wprowadzenia odpowiednio zbilansowanego menu do codziennego rozkładu dnia. Postulaty w założeniu bardzo słuszne, niestety często trudne do realizacji. Nadal wielu z nas nie dysponuje bowiem wystarczającą ilością czasu, by samodzielnie przygotowywać zróżnicowane i oparte o zdrowe składniki posiłki. Rozwiązaniem problemu stała się dieta pudełkowa. O jej licznych zaletach opowiadają Ci, którzy zdążyli już skorzystać z tej opcji.

Wśród osób, które korzystają z diety pudełkowej wymienić można między innymi postaci znane z mediów, jak i te, które pozostają poza błyskiem fleszy. W początkowym okresie, kiedy produkt ten wszedł na polki rynek, najliczniej korzystali z niego celebryci i aktorzy. Obecnie coraz częściej oprócz osób żywo zainteresowanych tematem zdrowego odżywiania – trenerzy personalni, sportowcy – należą do nich także osoby, które są zbyt zapracowane, by samodzielnie zadbać o zdrowy posiłek każdego dnia.

Czym jest catering dietetyczny?

Nazwa – dieta pudełkowa – wzięła się stąd, że przygotowywane przez firmę cateringową posiłki dostarczane są na adres klienta zapakowane w pudełku. Są to pełnowartościowe, zdrowe i odpowiednio zbilansowane dania gotowe do spożycia. Jako adres dostawy można wskazać dom lub miejsce pracy. Firma cateringowa dostarcza zamówione posiłki na umówioną wcześniej godzinę, dlatego konsument nie musi zajmować się już gotowaniem. Wystarczy poczekać, aż dostawca zapuka do drzwi.

W odniesieniu do diety pudełkowej funkcjonuje także wiele innych określeń. Możemy się spotkać z takimi nazwami jak: catering dietetyczny, dieta cateringowa, czy fit catering. Wszystkie są poprawne i odnoszą się do tego samego produktu.

Ideą cateringu dietetycznego EatZone.pl jest dostarczanie smacznych, zdrowych i właściwie zbilansowanych posiłków na wskazany przez klienta adres. Firmy cateringowe, które oferują taką usługę, umożliwiają zamówienie 1, 2, 3, a nawet 5 zróżnicowanych posiłków w ciągu dnia.

Zalety diety pudełkowej

Ogromnym atutem diety pudełkowej, zwłaszcza dla osób, które narzekają na notoryczny brak czasu, jest to, że nie ma już potrzeby zastanawiać się, co ugotujemy dziś na obiad, kiedy znajdziemy na to czas i czy w lodówce na pewno znajdują się wszystkie niezbędne składniki.

Dieta pudełkowa to ogromna oszczędność czasu, co cieszy zwłaszcza osoby zapracowane oraz tych, którzy chcieli spędzać więcej czasu na innych aktywnościach lub przeznaczyć go rodzinie. Ogromnym atutem jest też to, że sprawa jedzenia w ogóle nie musi zaprzątać już głowy osoby, która zamówi catering dietetyczny. Wystarczy jednorazowo złożyć i opłacić zamówienie, a przez kolejne dni oczekiwać na dostarczenie posiłków.

Warto pamiętać, że dieta pudełkowa oferowana przez profesjonalne firmy cateringowe opiera się o menu układane przez dietetyków. Stąd klienci otrzymują pewność, że posiłki są zdrowe i odpowiednio zbilansowane. Dodatkowo firmy cateringowe oferują możliwość wyboru różnych opcji menu. Oferta dostosowana do wymagań żywieniowych wegetarian, sportowców, osób intensywnie odchudzających się to dodatkowe atuty przemawiające za skorzystaniem z tej diety.

Liczne zalety cateringu dietetycznego sprawiają, że produkt staje się coraz bardziej popularny. Z dnia na dzień interesuje się nim więcej osób, a firmom cateringowym przybywa zadowolonych klientów. To chyba najlepsza rekomendacja, która przemawia za skorzystaniem z diety pudełkowej.