Współczesne grzejniki dekoracyjne nie tylko grzeją, ale także przypominają piękne rzeźby. Inspirowane są takimi trendami w sztuce i kulturze jak konstruktywizm czy wielofunkcyjność. Są lustrami, abstrakcyjnymi inspiracjami, świetnie odnajdują się we wnętrzach. Możliwości wykończenia instalacji centralnego ogrzewania są po prostu nieograniczone.

Wielofunkcyjność – trend XXI wieku

Współczesne grzejniki dekoracyjne, grzejniki łazienkowe oraz pokojowe wyrażają dążenie współczesnej kultury i cywilizacji do wielofunkcyjności. I nie chodzi tylko o miłość do urządzeń wielofunkcyjnych łączących skaner, drukarkę i kserokopiarkę, ale również o wózki dla dzieci z funkcją biegania dla dorosłych. Grzejniki dekoracyjne łączą w sobie funkcję użytkową (ogrzanie pomieszczenia) z funkcją estetyczną. Niektóre grzejniki przypominają wręcz nowoczesne rzeźby. Są po prostu piękne. Szczególnie piękne są grzejniki z linii Nova Szklana Lustro – kuszące lustrzanym urokiem.

Konstruktywizm – proste grzejniki pokojowe

Konstruktywizm to kolejny trend w sztuce nowoczesnej, który można zauważyć, podziwiając współczesne grzejniki łazienkowe albo pokojowe. Trend ten powstał w latach 20 XX wieku. Jego prekursorami byli Wassily Kandinsky i Kazimierz Malewicz. Akcentowali oni proste formy geometryczne, takie jak linia prosta, koło, trójkąt. Wzajemne oddziaływanie na siebie geometrycznych form wyzwalało uczucie napięcia w obrazie. Artyści w ten sposób chcieli wyrazić ekspresję. Konstruktywizm wyraził się nie tylko w sztuce, ale także w modzie (Prêt-à-porter – prosta produkcja seryjna) oraz w architekturze i wzornictwie przemysłowym.

Niefiguratywność i fantazja

Nietrudno zauważyć, że grzejniki łazienkowe albo pokojowe nawiązują do niefiguratywności. Niefiguratywność to nienaśladowanie natury, oderwanie od rzeczywistości. To również abstrakcyjne oderwanie od standardowej funkcji grzejnika, który powinien grzać. Grzeje, ale także, podobnie jak sztuka abstrakcyjna, wyraża wizję, ekspresję artysty.

Sztuka abstrakcyjna wyraża się nie tylko w niefiguratywnym neoplastycyzmie, suprematyzmie, minimal art, antymimetyzmie, ekspresjonizmie abstrakcyjnym, ale także w takich grzejnikach jak linearny Radox LITA Chrom, wyjątkowo oryginalny trójkątny, smukły grzejnik Radox Triangle, czy lakierowany na niebiesko, przypominający abstrakcyjną wariację Kazimierza Malewicza grzejnik Brem Cross Q-Overlapping Squares lub nieco bardziej ascetyczny w formie ale przepiękny czerwony grzejnik Brem Cross V.

Grzejniki szklane, płytowe, grafitowe…

Grzejniki dekoracyjne prezentowane przez markę artykulygrzewcze.pl dostępne są w różnych:

  • kategoriach – grzejniki łazienkowe, dekoracyjne, elektryczne, kanałowe (bardzo dyskretne), grzejniki pokojowe,
  • kolekcjach – według koloru (białe, czarne, grafitowe, chromowane, białe, czarne, złote, czerwone, itp.), według materiału (szklane, ze stali nierdzewnej), typu (boczne, poziome, płytowe), mocy (o małej i dużej mocy)
  • markach – (na przykład RADOX, BREM, IRSAP, KERMI, TERMA, SUNERZHA)