Jak podnieść libido kobiecie i zwiększyć jej ochotę na seks?

Podniesie kobiecego libido jest kluczowe w momencie, gdy kobieta wykazuje brak odczuwania zwiększonej bądź nawet normalnej ochoty na seks. Jest to najzwyczajniej w świecie dysfunkcja seksualna, na którą cierpi coraz więcej osób zarówno pań, jak i panów. Źródeł tego problemu jest oczywiście wiele, jednak nie da się ukryć, że najczęściej wynikają one z trybu życia, jaki obecnie każdy prowadzi: stres, niezdrowe jedzenie, wszelkie używki czy brak czasu, by jakkolwiek zadbać o swoje zdrowie. W takim wirze każdy zapomina jak fundamentalną funkcję w życiu człowieka, zajmuje seks.

Każdy zna żarty w postaci najczęstszych wymówek u pań, w stylu ”boli mnie głowa”, „jestem zmęczona”. Jednak nie jest to tylko wina kobiet, bowiem okazuje się, że mężczyźni niewiele z tym robią. Zamiast podjąć jakiekolwiek kroki, by im zapobiec, coraz częściej panowie akceptują je i nic nie robią z tym faktem. Oczywiście problem sam się nie rozwiąże, wręcz przeciwnie, będzie tylko coraz poważniejszy. Oziębłość partnerki powoduje, że mężczyźni zaczynają odczuwać stopniową frustrację, która z czasem narasta i może odbić się bardzo negatywnie na ich relacji. Liczne badania, które zostały przeprowadzone, tylko to potwierdzają. Okazuje się bowiem, że potrzeby seksualne ludzie stawiają na równi z fundamentalnymi potrzebami jak jedzenie czy picie. A więc związek, w którym nie ma seksu, jest skazany na porażkę.

Z tego właśnie powodu, problem niskiego libido u pań jest wątkiem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Jeśli którakolwiek z kobiet posiada tę dysfunkcję seksualną, ważne jest, aby podjęła jakiekolwiek działania w celu jej zapobiegania. W przeciwnym razie ona nie zniknie, a wręcz przeciwnie, będzie narastać, rzutując na inne płaszczyzny jej życia.

Poniższe informacje zostały przygotowane na podstawie artykułu z erektoportal.pl, który stał się podstawą do omówienia kobiecych problemów z niskim libido.

Czy męski popęd seksualny zależy od tych samych czynników co kobiecy?

Od razu po przeczytaniu tego pytania, każdy człowiek powinien znać już odpowiedź na nie.

Oczywiście, że nie!

Kluczową, fundamentalną różnicę między kobietą a mężczyzną stanowi biologia ich organizmu, stąd nie ma szans, aby reakcje, zwłaszcza o podłożu seksualnym działały u nich tak samo. W przypadku mężczyzn wszystko sprowadza się do neuroprzekaźników umieszczonych w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedyne co jest zgodne u obojga płci to konsekwencje, jakie pociąga za sobą wycofanie się z życia seksualnego.

Skuteczne sposoby na podniesienie libido u pań

Skoro wyjaśnione zostało już, jakie konsekwencje ma niskie libido u pań, czas zacząć działać i zainteresować się, jakie skuteczne sposoby istnieją na jego zwiększenie. Aby o tym mówić, należy w pierwszej kolejności zrozumieć, z czego wynika niski popęd seksualny u kobiet.

W dzisiejszych czasach problem ten jest powszechny, więc w pierwszej kolejności panie powinny przestać się wstydzić o tym rozmawiać. Zaakceptowanie ich problemu, znacznie przyspieszy czas uporania się z nim. Szczególnie że nie ma zasady co do tego, u jakiej kobiety może wystąpić dane zaburzenie. Brak ochoty na seks dotyka kobiet w każdym wieku, niezależnie od statusu społeczno-ekonomicznego czy cywilnego. Dodatkowo czasami bardzo problematycznym jest zauważenie owej dysfunkcji, bowiem chęć odbywania stosunków seksualnych dla każdego (zarówno kobiety, jak i mężczyzny) jest indywidualna.

Co tak naprawdę oznacza niskie libido i kiedy wiadomo, że któraś z pań ma z tym przypadkiem do czynienia?

Przede wszystkim wtedy, gdy do tej pory kobieta cieszyła się udanym życiem seksualnym, lecz nagle stopniowo zaczęła się z niego wycofywać i przestawać okazywać jakiekolwiek (nawet najmniejsze) zainteresowanie w sypialni. W przypadku, gdy jednorazowo nie wykazuje ona ochoty na seks, nie należy tego spostrzegać jako dysfunkcji seksualnej, może to wynikać po prostu ze złego samopoczucia fizycznego lub psychicznego.

Jeżeli mówimy o paniach, to niestety problem niskiego libido u nich jest sytuacją bardziej skomplikowaną niż w przypadku panów. Są one przede wszystkim silniej na to zarażone ze względu na wszelkie zmiany hormonalne zachodzące w ich ciele. Mogą one nastąpić podczas ciąży, terapii hormonalnej czy okresie menopauzy. Drobna zmiana z tej kategorii może mieć znaczący wpływ na kobiecą aktywność seksualną. Oczywiście istnieje szereg innych czynników, przez które panie odmawiają łóżkowych igraszek, można do nich zaliczyć, stres, przemęczenie, infekcje oraz czynniki psychologiczne takie jak problemy w związku czy depresja.

W przypadku, pojawienia się wyżej wymienionych czynników, zmiana obecnego trybu życia u kobiet nie okaże się wystarczająca. Zmiany, w skutek których nastąpił zanik popędu seksualnego, trzeba zacząć leczyć czymś skuteczniejszym niż tylko lepszym samopoczuciem (o ile niskie libido nie jest spowodowane czynnikami psychologicznymi).

Czas przekonać się, co najbardziej wpłynie na wzrost popędu seksualnego u pań!

Okazuje się, że na coraz większej popularności zyskują tabletki na niskie libido. Co prawda cieszą się one mniejszą popularnością niż w przypadku panów, jednak nie oznacza to, że nie są tak samo skuteczne. Zapewne wynika to ze społecznej akceptacji pań do odmowy seksu. Żadna nie czuje się zawstydzona w momencie, gdy powie, że dzisiaj z igraszek nici, bo boli ją głowa. U panów jest inaczej, nie do pomyślenia jest sytuacja, w której facet odmawia kobiecie seksu, tłumacząc się bólem głowy..

Wspomniane tabletki mają na celu powodować wzrost aktywności seksualnej u kobiet. Działają one w sposób powodujący większe ukrwienie narządów płciowych u kobiet, tym samym zwiększając wrażliwość na wszelkiego rodzaju bodźce i uczucie podniecenia. Tabletki te, dostępne bez recepty charakteryzują się nie tylko wysoką skutecznością, ale także bezpieczeństwem. Ich skład opiera się tylko i wyłącznie na naturalnych, specjalnie dobranych ziołowych mieszankach, których zażywanie nie powoduje występowania żadnych skutków ubocznych. W ich skład wchodzi wiele afrodyzjaków, takich jak: rozmaryn, lukrecja czy imbir. Dodatkowo w przypadku tabletek, trzeba zwrócić także uwagę na wygodę ich stosowania. Wystarczy zażyć jedną tabletkę dziennie, popijając wodą, a każda kobieta zapomni o dręczącej ją dysfunkcji seksualnej.