To, że na zaproszeniach ślubnych pojawia się rymowana prośba o przyniesienie butelki wina zamiast kwiatów, nikogo już nie dziwi. Z jednej strony za wyborem alkoholu, książek lub zdrapek przemawia kwestia ekologii – cięte róże, eustomy czy goździki nie przetrwają więcej niż kilka dni, z drugiej – wygoda, bo nie trzeba się martwić o to, co zrobić z niezliczoną liczbą bukietów po ceremonii. Jeżeli młodzi wprost proszą o alkohol, z punktu widzenia gościa weselnego pozostaje tylko jedno pytanie: jak zapakować wino na prezent, żeby nowożeńcy go zapamiętali?

O co najczęściej przyszli Państwo Młodzi proszą w zaproszeniach zamiast kwiatów? W zależności od upodobań i zainteresowań o alkohol – tu ze wskazaniem na wino, o słodycze, książki z dedykacją, rzeczy, które mogą przekazać do schronisk dla zwierząt albo domów dziecka – karmę, przybory szkolne, zabawki itp., a także o kupony lotka lub zdrapki. W związku z tym, że to właśnie alkohol zdecydowanie króluje w tym zestawieniu, warto się zastanowić, jak go zapakować.

Trener personalny: Jakublenart.pl tel. 888879554

Tuba, torebka czy skrzynka?

Alkohol na ślub większość gości wkłada do ozdobnych wysokich torebek – bez problemu można znaleźć takie z nadrukowanymi życzeniami dla Młodej Pary – do papierowych tub z uchwytem ułatwiającym przenoszenie prezentu albo do drewnianych skrzynek, które często da się kupić bezpośrednio w sklepach monopolowych. Czy to dobre rozwiązania? Na pewno bezproblemowe, a do tego raczej tanie. Najdrożej zapłacimy za ostatnią z opcji, czyli drewnianą skrzynkę wypełnioną wełną drzewną, ale warto, szczególnie, gdy istnieje również możliwość jej personalizacji. W zależności od wzoru, na skrzynkach graweruje się imiona nowożeńców i datę ślubu, życzenia, cytaty ważne dla przyszłych małżonków albo ich wspólne nazwisko. Dzięki temu nawet, gdy wypiją wino znajdujące się w środku, będą mieli dodatkową pamiątkę.

Coraz więcej firm oferuje również personalizację etykiet. Najczęściej można zamówić wybrany alkohol na prezent weselny z gotową etykietą albo, to nieco rzadziej praktykowana opcja, zlecić wykonanie naklejki, którą samodzielnie umieszcza się na butelce.

Chcesz zamówić spersonalizowany alkohol na prezent ślubny? Sprawdź szeroką ofertę: https://podarujalkohol.pl/kategoria-produktu/slub/

A może DIY?

Ci, którzy mają zdolności plastyczne, mogą pokusić się o wykonanie ozdób na butelkę. O jakich ozdobach mowa? Bardzo łatwo da się przeobrazić wino w wielkiego cukierka – wystarczy zawinąć je w ozdobny papier i celofan tak, żeby po obu stronach zostało ich na tyle dużo, aby związać je kokardami albo w… ananasa. Tu wykorzystuje się cukierki w złotych papierkach, które za pomocą kleju na gorąco przyczepia się do alkoholu, a na górze umieszcza się liście zrobione z zielonego papieru. A może wino w smokingu albo sukni ślubnej? Do stworzenia takiej dekoracji wystarczy kolorowy brystol, nożyczki, klej i trochę wyobraźni.

Alternatywą dla tych, którzy nie potrafią wycinać i kleić, jest zapakowanie wina do dużego słoju albo eleganckiego przezroczystego pojemnika i wypełnienie go np. cukierkami. Tak podarowany alkohol na pewno będzie się wyróżniał na tle innych prezentów.

Prezent ślubny to często spore wyzwanie dla gości. Szczególnie jeśli nie jesteśmy bardzo blisko z młodymi. Warto jednak dobrze go przemyśleć, a jeśli jest to relacja na poziomie tego samego wieku, można pokusić się o coś żartobliwego. Ciekawą opcją będą najpopularniejsze zabawki. Może to być coś co stanie się ciekawą pamiątką tego wyjątkowego dnia, a także coś co para młoda będzie mogła wykorzystać w czasie nocy poślubnej. Wiele zależy tu od naszej pomysłowości. Z pewnością jednak oryginalne elementy prezentu ślubnego zostaną najlepiej zapamiętane.