Chcesz, aby Twój makijaż prezentował się spektakularnie? Zależy Ci na tym, aby był naturalny i świetnie wyglądał przez cały dzień? Zacznij od podstaw, a więc od skompletowania zestawu akcesoriów do jego wykonywania. Najbardziej przydadzą Ci się pędzle do make-upu – na początek wcale nie musisz kupować rozbudowanego kompletu.

Rozważasz zakup pędzli do makijażu? Dobra decyzja. Te akcesoria pozwolą Ci:

  • precyzyjnie rozprowadzać kosmetyki płynne i sypkie – tak, by nie tworzyły efektu maski,
  • wykonać trwały make-up – taki, który utrzyma się na Twojej skórze przez wiele godzin,
  • wydobyć „głębię” – zarówno podczas konturowania twarzy, jak i rozcierania cieni na powiece.

Pytanie jednak, które wybrać?

Postaw na pędzle dobrej jakości

Kupowanie pędzli do makijażu w przypadkowych miejscach – np. supermarkecie czy chińskim sklepie – może się okazać wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Słabej klasy akcesoria utrudnią, a nie ułatwią pomalowanie twarzy, a co za tym idzie – zniechęcą Cię do podejmowania kolejnych prób z pędzlami. Pamiętaj: te stosowane przez najlepszych makijażystów na świecie, np. pędzle do makijażu Real Techniques, to inwestycja na lata. Wydatek na nie wcale nie musi być tak duży – zwłaszcza jeśli na początek kupisz tylko te absolutnie podstawowe. Spokojnie – do wykonania standardowego makijażu wystarczy Ci 4-5 pędzli.

Te pędzle do makijażu muszą się znaleźć w Twoim zestawie

Tworząc własny zestaw pędzli, uwzględnij:

  1. pędzel do podkładu – absolutna podstawa, ponieważ to ten kosmetyk jest bazą dla Twojego make-upu. Pędzel (najlepiej flat-top – do podkładów płynnych lub kabuki – do podkładów sypkich, mineralnych) ułatwi jego równomierne rozprowadzenie cienką warstwą – tak, aby się nie „zwijał” i naturalnie wtopił w Twoją skórę.
  2. pędzel do konturowania – na początek wystarczy Ci jeden, lekko spłaszczony, szeroki i zaokrąglony. Nim nałożysz róż, bronzer i rozświetlacz. Pamiętaj, by nabierać na niego kosmetyki bardzo oszczędnie – konturowanie lepiej budować krok po kroku, aby nie powstały nieestetyczne plamy.
  3. pędzel kabuki do pudru – przy jego pomocy utrwalisz makijaż za pomocą pudru transparentnego.
  4. pędzel do nakładania cieni na powieki – pozwoli Ci zaaplikować cienie w odpowiedniej ilości i rozprowadzić je na górnej oraz dolnej powiece,
  5. pędzel do blendowania cieni – to on pomoże rozetrzeć je ze sobą i stworzyć płynne, spektakularne przejście między kolorami – tak jak robią to wizażyści.

Oczywiście, jeśli nie używasz cieni lub nie chcesz konturować twarzy, możesz pominąć kilka pozycji z listy. Niemniej jednak tym kompletem skutecznie wykonasz makijaż jak profesjonalista.

Pamiętaj, że z każdym podejściem do malowania twarzy pędzlami Twoje ruchy będą stawały się płynniejsze i pewniejsze. A gdy opanujesz te podstawowe akcesoria, możesz zdecydować się na poszerzenie kolekcji pędzli, aby pójść jeszcze o krok dalej. Powodzenia!