Idealnie gładkie ciało jest marzeniem wielu kobiet. Obecnie niechcianych włosów pozbawione są niemal wszystkie części ciała, w tym: okolice bikini, nogi, a coraz częściej także ręce. Depilacji najczęściej poddają przedramiona te panie, których włosy są tam ciemne i mocne. Sposobów na usuwanie owłosienia jest kilka i różnią się one od siebie skutecznością, ale też poziomem dyskomfortu w czasie zabiegu.

Metody usuwania owłosieni

Do depilacji ciała posłużyć mogą:
– Maszynka jednorazowa. Jest to rozwiązanie tanie i bezbolesne, a samo golenie nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dużym minusem jest jednak częstotliwość powtarzania tego rodzaju czynności, ponieważ już po jednym dniu odrastające, krótkie włoski będą nieprzyjemnie kłuły.
– Wosk – to metoda naprawdę efektywna, ponieważ po jej zastosowaniu włosy na nogach czy rękach nie pojawiają się nawet przez kilka tygodni. Jednak proces depilacji jest dość bolesny i może wywoływać podrażnienia. Na skórze w pierwszym dniu po użyciu wosku pojawić się mogą czerwone krostki, co nie wygląda zbyt estetycznie.
– Krem do depilacji – to sposób bezbolesny i dość wygodny. Usuwanie owłosienia wykonuje się szybko, samodzielnie, nawet bez szczególnych umiejętności. Efekt gładkiej skóry utrzymywać się może do jednego tygodnia. Wadą kremów jest jednak to, że w swoim składzie mają
one substancje chemiczne, które mogą powodować podrażnienia skóry w postaci zaczerwieniania, wysypki i nieprzyjemnego szczypania. Metoda ta może też nie zadziałać na mocne i grube włoski.
– Depilator – to urządzenie którego można używać w domu do usuwania owłosienia z dowolnych części ciała. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. Aby użyć depilatora konieczne jest jednak zapuszczenie włosków, co może być kłopotliwe szczególnie podczas ciepłych miesięcy. Nie jest to też sposób dla ludzi mało odpornych na ból czy ze skórą skłonną do podrażnień.

Metoda nowoczesna, czyli depilacja laserowa

Salon kosmetyczny Wrocław to miejsce w którym można skorzystać z metody na pozbycie się niechcianego owłosienia jaką jest depilacja laserowa. Wiele osób decyduje się na niego coraz częściej, ponieważ jest to rozwiązanie bardzo korzystne: niezwykle efektywne, a zarazem bezbolesne. Co jednak najważniejsze, po serii zabiegów przy użyciu lasera niechcianych włosków można pozbyć się na kilka lat, a nawet na zawsze. Wiązki laserowe uszkadzają bowiem cebulki włosowe, w efekcie czego odrost po jakimś czasie staje się niemożliwy. Laserowe zabiegi na daną partię ciała powtarza się nie rzadziej niż co 4-6 tygodni. Trzeba tego pilnować, ponieważ zbyt długa przerwa może spowodować, że osłabione włoski zdążą się wzmocnić. Jeśli zaś chodzi o liczbę potrzebnych sesji, to może być ona różna dla konkretnych osób – w zależności od tego jak mocne są włosy i jak reagują na laser. Usuwanie owłosienia Wrocław, kiedy to można użyć lasera, będzie wiązać się jak widać z wyraźnymi zaletami. Sprzęt najwyższej klasy pozwala bowiem na depilację bezpieczną, a zarazem trwałą. Laser można zastosować do różnych części ciała, co daje dużą wygodę i pozwala na pozbycie się problemów z niechcianym owłosieniem i osiągnięciem efektu gładkiego ciała.