Branża kosmetologiczna cały czas się rozwija. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie. Wykwalifikowane stylistki rzęs osiągają wysokie zarobki. Oczywiście nie jest to zawód dla każdego. Na rynku nie brakuje pseudo-stylistek, które nie przykładają się do swojej pracy i nie dbają o swój rozwój.

Kto może zostać stylistką rzęs?

Stylistka rzęs powinna pasjonować się tą dziedziną. Osoby, które nie interesują się tematyką przedłużania rzęs szybko popadną w rutynę. Oczywistym jest, że jest to przyszłościowy zawód. Warunek jest jeden – musimy podążać za trendami. Potrzeby klientek cały czas rosną. Jeśli nie sprostamy wymaganiom, to klientki bardzo szybko zainteresują się konkurencją.

Wiadomym jest, że stylistka rzęs powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje. Szkolenia są podstawą do tego, aby świadczone usługi znajdowały się na najwyższym poziomie.

 

Zabieg przedłużania rzęs.

Skąd wywodzi się stylista rzęs? Historia przedłużania rzęs.

Już kilkaset lat temu kobiety chciały być atrakcyjne. Na przestrzeni lat metody dbania o urodę zmieniały się. Początkowo niewiasty malowały na różne kolory nie tylko rzęsy, ale również powieki. Brak kosmetyków sprawiał, że wykorzystywano do tego surowce naturalne, czyli np. barwiące wyciągi roślin.

Już za czasów Kleopatry doczepiano do powiek kawałki włosów, czy też sierść zwierząt. Pierwsze sztuczne rzęsy pojawiły się mniej więcej w 1916 roku. Powstały one na potrzeby sztuki teatralnej oraz filmowej. Sztuczne rzęsy zostały wypuszczone na rynek w 1927 roku. Ich twórcą był Max Faktor. Od czasów Marylin Monroe stały się one powszechnie wykorzystywane. Pokochały je miliony kobiet na całym świecie. Warto wiedzieć, że metoda przedłużania rzęs 1:1 powstała w 2003 roku z inicjatywy wizażystki Shu Uemura. W Polsce zaczęły być one wykorzystywane kilka lat później.

 

Lifting rzęs.

W jaki sposób zdobyć potrzebne kwalifikacje?

Każda kobieta, która pragnie zostać wyspecjalizowaną stylistką rzęs musi pomyśleć o szkoleniu. Jest to niezbędne do tego, aby potwierdzić rzeczywisty poziom swoich umiejętności. Należy pamiętać, że tylko certyfikowane stylistki wzbudzają zaufanie wśród klientek. Trzeba również podkreślić, że tylko taka osoba może pracować legalnie w salonie kosmetycznym. 

 

Jakie dostępne są rodzaje szkoleń? Które wybrać? 

Kursy dla stylistek rzęs dostępne są w wielu różnych wariantach. Największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia dla osób początkujących. Są na nich przedstawiane absolutne podstawy. To doskonała opcja dla kobiet, które zaczynają od zera.

Bez trudu znajdziemy również szkolenia dla osób, które pragną poznać nowe techniki. Takie stylistyki mogą rozbudować swoją ofertę, a tym samym zwiększyć poziom zarobków.

Warto również wiedzieć, że istnieją kursy instruktorskie dla profesjonalnych stylistek. Dzięki nim można samodzielnie szkolić przyszłe stylistki.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

 

Gdzie szukać wykwalifikowanych instruktorów?

Przed zapisaniem się na kurs stylizacji rzęs warto jest znaleźć godnego zaufania instruktora. Świetną opcją są szkolenia organizowane przez Noble Lashes. Przebiegają one w przyjaznej atmosferze. Wiedza przekazywana jest przez doświadczonych ekspertów. 

 

Co jest niezbędne do pracy styliście rzęs?

Stylista rzęs powinien mieć stanowisko pracy, które spełnia wszystkie normy oraz standardy. Niezbędne jest wiec łóżko, a także oświetlenie. Lampa powinna być mobilna, tak aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Oczywistym jest, że potrzebne są również produkty do stylizacji rzęs, a także dodatkowe akcesoria np. nawilżacz, osuszacz.

Zabieg stylizacji rzęs.

 

Jaka może być ścieżka rozwoju stylisty rzęs?

Stylistka rzęs może pracować zarówno na etacie, jak i posiadać własny salon. Z czasem może rozbudować swoją działalność o nowe stanowiska pracy. Ponadto warto wziąć pod uwagę, że jest to branża, która cały czas się zmienia. Jeśli będziemy więc inwestować w szkolenia, to nigdy nie stracimy klientek.

 

Dużo więcej informacji na temat rzęs, urody, kursów do znalezienia TUTAJ.

Stylista rzęs – zarobki.

Nawet przeciętne stylistki rzęs osiągają zarobki w przedziale 2,5-3 tys zł. Im wyższy poziom świadczonych usług, tym większe pieniądze. Osoby posiadające własny salon mogą zarabiać nawet cztery razy tyle. Zarobki stylistki rzęs z wieloletnim stażem nie należą do niskich.