Olśniewający uśmiech i aktorska biel zębów to często marzenie wielu z nas. Można mówić o niezliczonej ilości czynników skutecznie utrudniających jego spełnienie. Nadmierne umiłowanie kawy, papierosów czy czerwonego wina często doprowadza do barwy wysoce nas niesatysfakcjonującej, która ogranicza swobodę codziennego uśmiechania. Całe szczęście, istnieje wiele sposobów, które mogą przywrócić stuprocentową moc czarującego uśmiechu. Należy jedynie wybrać czy ze swoim problemem zwrócimy się do stomatologa, czy spróbujemy poradzić sobie sami w zaciszu domowym.

Fachowa pomoc stomatologa

Po pierwsze należy usunąć kamień nazębny powodujący nieestetyczne przebarwienia. Pozostawiana bez interwencji płytka nazębna z czasem twardnieje doprowadzając nasze zęby do stanu zagrażającego swobodzie naszego uśmiechania. To pierwszy krok jaki podejmie dentysta zabierający się za proces wybielania

Możliwości jest kilka. Jeden z nich dotyczy martwych zębów, zwykle dotkniętych leczeniem kanałowym. Zbieg ten działa przede wszystkim od środka, by wraz z kolejnymi sesjami przywrócić właściwy wygląd o samo szkliwo. Istnieją również bardziej kosztowne metody jak naświetlanie bądź wybielanie laserem. Pierwsza polega na nałożeniu właściwej substancji a następnie naświetlenia jej lampą polimeryzacyjną.  Ten drugi technicznie jest bardzo podobny, jednak do uzyskania zamierzonego efektu niezbędne jest wykorzystanie wiązki lasera i jest nieco tańszym rozwiązaniem od opisywanego poprzednika.

Walka w warunkach domowych

Najbardziej zauważalne wyniki przynosi wybielanie przy użyciu przezroczystych pasków wybielających. Nakładane przez kilka dni dwa razy po 30 minut już po paru dniach mogą przynieść zauważalny efekt. Warto jednak wybrać zaufaną markę, żeby zrobić to w sposób bezpieczny. Paski Crest Supreme cieszą się niesłabnącą skutecznością i gwarancją na zdrowy uśmiech.

Co więcej, można stosować różnego rodzaju pasty wybielające oraz sztyfty jednak nie mają one tak wysokiej skuteczności. Do wykorzystania pozostaje jeszcze metoda nakładek w kształcie szyn. Wypełnione są one specjalnym żelem wybielającym szkliwo. Należy stosować je codziennie przez około 30 minut. Szynę wystarczy włożyć na zęby i zacisnąć szczękę. Kuracja ta trwa krócej niż tydzień.

Artykuł powstał przy współpracy z https://qualident.eu/