Rzęsy to nasza chluba: z całą stanowczością można stwierdzić, że nie istnieje kobieta, która nie lubi mieć pięknych i długich rzęs. Wiele pań przyznaje, że uwielbia moment malowania rzęs: włoski stają się piękniejsze już po pierwszym pociągnięciu ich maskarą. Inne twierdzą, że tusz do rzęs to kosmetyk, który zabrałyby ze sobą na bezludna wyspę. Świadczy to o jednym: rzęsy, ich wygląd i dobra kondycja dają nam powody do zadowolenia.
Niestety często w naszym umiłowaniu rzęs często im szkodzimy, zamiast pomagać: wciąż bowiem istnieje wiele mitów na temat ich pielęgnacji. Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z nich.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji rzęs

1. Zbyt mocne tarcie podczas demakijażu – to ważne, aby jak najdokładniej usunąć maskarę i resztki kosmetyków z powieki, trzeba jednak uważać, aby przy okazji nie pozbyć się również… kilku rzęs.

2. Nieodpowiedni tusz do rzęs – zazwyczaj nie sprawdzamy jego składu, tymczasem silnie drażniące substancje w tuszach ie tylko niszczą i osłabiają rzęsy, ale mogą powodować łzawienie i suchość w oku – zaczynamy trzeć powiekę, a przy okazji – gubimy rzęsy.

3. Brak odżywiania rzęs. Wiele kobiet myśli, że skoro ma ładne i grube rzęsy, to nie ma potrzeby ich odżywiać. Tymczasem na kondycję rzęs może mieć wpływ nawet zmiana pór roku. Aby włoski stale były mocne i piękne, warto im pomóc: dobra odżywka do rzęs powinna rozwiązać problem z ich kondycją.

4. Brak dbałości o szczoteczkę w tuszu do rzęs – wiele kobiet lubi, gdy świeża maskara lekko się utleni, a jej konsystencja stanie się gęstsza, z tego względu nie myją szczoteczki, na której tusz gęstnieje najszybciej. Jest to błąd, ponieważ wraz z maskarą osiadają na niej bakterie i resztki kosmetyków do demakijażu, które mogą wchodzić w niekorzystne reakcje z tuszem. Nałożone na rzęsy z pewnością nie poprawią ich wyglądu.

5. Smarowanie rzęs olejkiem rycynowym. Rycyna to bardzo gesty i tłusty olej. Nałożony na rzęsy niezwykle łatwo dostaje się do oka powodując zamglenie spojówki i problemy z ostrością. Nadaje się na włosy i brwi, ale do pielęgnacji rzęs lepiej sięgnąć po profesjonalne odżywki.