Całonocne imprezy, romantyczne randki czy spotkania ze znajomymi sprawiają, że chcemy wyglądać jak najlepiej. Makijaż to jeden ze sposobów, by sobie to zapewnić. Jednak jego trwałość, a raczej nietrwałość, może nam pokrzyżować plany. Do dotyczy zwłaszcza ust. Dlaczego szminka ściera się z ust i jak przedłużyć jej trwałość?

Dlaczego szminka się ściera?

Trwałość szminki zależy od wielu elementów. Oczywiście jednym z nich jest jakość produktu. Jeśli szminka jest gorszej jakości, prawdopodobnie szybko przestanie być widoczna bądź też sprawi, że usta staną się niezbyt estetyczne. Najczęściej szybko znikającymi pomadkami są te, które charakteryzują się tłustą konsystencją. Łatwo wycierają się podczas mówienia, jedzenia czy całowania. Z kolei matowe pomadki zostają na ustach dłużej. Nie musi to być jednak zaletą – niektóre z nich po czasie wyglądają jak zastygnięta skorupa, która odchodzi z ust płatami. W innych sytuacjach na ścieranie się szminki wpływa nie jakość, a nasze usta oraz nawyki. Ciągłe oblizywanie nie pomaga, pocieranie ust tak samo. Niektóre z nas posiadają także usta, które – ze względu na swoją budowę – stykają się znacznie podczas mówienia. Wtedy „zjadamy” pomadkę. Odpowiednio wykonany makijaż ust jest jednak w stanie temu zapobiec i zwiększyć trwałość szminki.

Jak przedłużyć trwałość szminki?

Jeśli masz pod ręką dobrą szminkę, możesz jeszcze bardziej przedłużyć jej trwałość w kilku krokach. Zacznij od zrobienia peelingu wieczór wcześniej oraz nałożenia pomadki lub balsamu na noc, by usta były gładkie, bez żadnej skórki. Następnego dnia przystąp do zrobienia makijażu. Zacznij od wytarcia ust papierem, by były suche i położenia na nich pudru lub też korektora. Powierzchnia warg ma być matowa, by pomadka lepiej się na niej utrzymała. Obrysuj usta konturówką i wypełnij nią środek. Następnie pomaluj usta pomadką, a później zetrzyj jej nadmiar za pomocą papieru. Nabierz na pędzel odrobinę pudru wykończeniowego i wklep go w usta przez papier. Teraz wystarczy tylko ponownie nałożyć pomadkę. Makijaż gotowy!

Pamiętaj, że każdy makijaż należy w pewnym momencie zmyć. Zmywacz do hybryd pomaga pozbyć się odrostów, płyn do demakijażu oczyszcza oczy i skórę, a usta należy delikatnie zmyć za pomocą płynu micelarnego i delikatnego żelu, by wyciągnąć kosmetyk z każdego kącika.

Teraz wiesz już, jak sprawić, by pomadka na dłużej pozostała na twoich ustach. Warto wykorzystać tę wiedzę w akcji – szykując się na imprezę lub wyjście ze znajomymi!