Wiosna i lato zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi długie spacery z naszymi czworonogami. Istnieje wiele przydatnych akcesoriów, które przydadzą się w czasie wędrówek zarówno tych obowiązkowych, jak i takich które po prostu warto mieć. Każdy właściciel psa powinien przygotować się na różne okoliczności. O czym więc w sposób szczególny powinniśmy pamiętać robiąc zakupy?

Posprzątaj po psie!

Niestety w Polsce nadal nie stanowi to normy, co szczególnie dostrzegamy po zimie. Wiele osób zamiast posprzątać po piesku zasypuje odchody śniegiem, a w konsekwencji, gdy on stopnieje ciężko przejść z czystymi butami chodnikiem. Z tego powodu z pewnością warto uzbroić się w worki na psie odchody i zawsze na spacerze sprzątać po swoim psie. Z całą pewnością każdemu z nas będzie milej spacerować, a i z pieskiem nie będziemy się bali wchodzić na trawnik.

Worki na psie odchody dostępne są w różnych kolorach, które możemy dobierać wedle upodobań i nosić w specjalnym pojemniku przy smyczy, żeby zawsze o nich pamiętać. W ten sposób zadbamy o czystość naszych osiedli i miast.

Uwaga na kleszcze

Wiosna i lato to ciągłe ostrzeżenia o pojawiających się i siejących zagrożenie kleszczach. Psy chodząc po trawnikach i krzakach są na nie szczególnie narażone. Usunięcie kleszcza to jedno. Powinniśmy jednak pamiętać, że przenoszą one różne groźne choroby, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Z tego powodu powinniśmy je skutecznie odstraszać. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych środków dla zwierząt, które to umożliwiają. Obroża przeciwkleszczowa Foresto uznawana jest za jedną ze skuteczniejszych.

Warto pilnować, aby szczególnie w ciepłej części roku nasz pies był jak najlepiej chroniony przed kleszczami, które mogą być dla niego niebezpieczne. Odpowiednio dobrany do wagi preparat można kupić w wielu miejscach i dopasować do naszego czworonoga.

O czym jeszcze pamiętać?

Pies z pewnością też wypatruje ciepła i beztroskiej zabawy w ogrodzie. Przydadzą się więc ciekawe zabawki, które będą mu urozmaicać czas. A może w tym roku planujesz bieganie lub jazdę na rowerze i chcesz zabrać psa? Można przygotować sobie specjalną smycz oraz składaną miskę turystyczną, która zajmie niewiele miejsca. Pamiętajmy jednak, że nie każdy pies da radę biegać np. za rowerem, czasem lepiej postawić na specjalny, bezpieczny koszyk.