Kwasy kosmetyczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Działają regenerująco, wygładzająco, nawilżająco, stabilizująco… Mogą być stosowane jaki antidotum na pojawiające się zmarszczki, ale i jako lekarstwo na problemy z cerą trądzikową. Najlepiej zabiegi z wykorzystaniem kwasów robić jesienią – dowiedz się dlaczego!

Rodzaje kwasów: AHA, BHA, PHA

W kosmetologii stosowanych jest kilka rodzajów kwasów o różnym stężeniu. Kwasy wpływają na młody wygląd cery: regenerują, nawilżają, wygładzają. Dlatego są świetnym wyjściem dla wszystkich, którzy dbają o swój wygląd – zarówno pań, jak i panów.

Najczęściej w kosmetologii stosuje się kwasy AHA, czyli m.in. kwas glikolowy, mlekowy czy migdałowy. Bardzo mocno złuszczają skórę, dlatego też należy z nimi ostrożnie postępować! Dzięki nim można uelastycznić skórę, spłycić drobne zmarszczki, pomagają w leczeniu trądziku i w niwelowaniu przebarwień. Kwasy AHA są też świetnym wstępem do innych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ skóra wchłania więcej składników odżywczych z wszelkich maseczek, serum czy kremów.

Pod nazwą kwasy BHA najczęściej kryje się kwas salicylowy o stężeniu 1-2%. Jest skuteczny w walce z trądzikiem, działając przeciwzaskórnikowo i przeciwzapalnie. Dokładnie oczyszcza pory, usuwając z nich grudki i krostki oraz zapobiegając ich ponownemu powstawaniu. Kwasy BHA działają delikatniej niż kwasy AHA.

Najłagodniejsze w działaniu są kwasy PHA. Ich stosowanie nie wywołuje niemalże żadnych skutków ubocznych i można je stosować niezależnie od rodzaju cery. Delikatnie złuszczają skórę i silnie ją nawilżają.

Tylko wykwalifikowana kosmetyczka dobierze kwasy odpowiednie do cery. W czasie jej poszukiwań warto zajrzeć na portal Moment.pl – to tutaj skupione są najlepsze salony hair&beauty! Poprzez serwis można też umówić wizytę online.

Kiedy wykonać zabieg z wykorzystaniem kwasów?

Część kwasów jest fotouczulająca (zwłaszcza kwasy AHA), więc po zabiegu z ich zastosowaniem należy unikać słońca. Latem jest to niemalże niemożliwe – dlatego też dużo lepszym okresem na tego typu pielęgnację jest przełom jesieni i zimy, kiedy promienie UV jest dużo niższe.

Dobra kosmetyczka doradzi Ci, jak postępować ze skórą po zabiegu. Dlatego też zawsze warto stawiać na ekspertów w dziedzinie dbania o urodę! Szukasz dobrego fryzjera w Szczecinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki!

Oprócz unikania słońca, po zabiegach z kwasami należy też nie korzystać z kąpieli w wodzie chlorowanej!