Duży biust to niewątpliwa zaleta, ale także szereg problemów. Panie, które posiadają duży rozmiar biustonosza doskonale zdają sobie sprawę z tego, że utrzymanie takich piersi w formie to nie lada wyzwanie. Jeżeli twój duży biust pozostaje w naturalny sposób uniesiony to jesteś prawdziwą szczęściarą! Nie musi to jednak oznaczać, że taki wygląd utrzyma się wiecznie. Nie zwlekaj z pielęgnacją do ostatniej chwili, ponieważ utrata jędrności piersi może okazać się niemożliwa do odwrócenia w skutkach. W jaki sposób dbać o obfity biust, aby nie stracił swojego kształtu? Poznaj kilka skutecznych trików!

Jak dbać o duży biust? Biustonosze.

Duży biust to niewątpliwa zaleta, ale także szereg problemów. Panie, które posiadają duży rozmiar biustonosza doskonale zdają sobie sprawę z tego, że utrzymanie takich piersi w formie to nie lada wyzwanie. Jeżeli twój duży biust pozostaje w naturalny sposób uniesiony to jesteś prawdziwą szczęściarą! Nie musi to jednak oznaczać, że taki wygląd utrzyma się wiecznie. Nie zwlekaj z pielęgnacją do ostatniej chwili, ponieważ utrata jędrności piersi może okazać się niemożliwa do odwrócenia w skutkach. W jaki sposób dbać o obfity biust, aby nie stracił swojego kształtu? Poznaj kilka skutecznych trików!

Polub zimny prysznic

Zimny prysznic nie brzmi może najbardziej kusząco, ale zdecydowanie pomoże ci zachować ładny kształt piersi. Kilkuminutowy strumień zimnej wody poprawi krążenie w biuście. Kąpiel to również doskonała okazja, aby wykonać codzienny masaż piersi, co w pozytywny sposób wpłynie na ich jędrność.

Nie garb się!

Zachowanie prostej postawy zapobiega opadaniu biustu. Dotyczy to nie tylko sytuacji, gdy jesteś w ruchu, ale także momentów w których wykonujesz różne czynności na siedząco. Każdorazowo powinnaś więc pamiętać o ściąganiu łopatek oraz napięciu brzucha. Przyniesie to podwójną korzyść – twoje piersi pozostaną na właściwym miejscu, a ty wypracujesz naturalny nawyk dbania o prawidłową postawę.

Kontroluj spadek wagi

Główną częścią biustu jest tworząca go w znacznym stopniu tkanka tłuszczowa. Szybki spadek wagi spowoduje więc, że stracimy brzuszek i boczki, ale także objętość w biuście. Jeżeli więc pragniesz zgubić nadprogramowe kilogramy i zachować ładny biust pilnuj, aby utrata wagi nie nastąpiła zbyt gwałtownie. Rozsądne odchudzanie sprawi, że skóra biustu będzie mogła dopasowywać się do zmieniających się kształtów naszego ciała (przy zbyt gwałtownym spadku wagi skóra na piersi przestanie być napięta i biust utraci swoją dotychczasową jędrność).

Czas na ćwiczenia

Nawet jeśli aktywność fizyczna nie jest twoim ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu, warto poświęcić kilka minut dziennie na wykonanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie biustu. Wśród szczególnie polecanych ćwiczeń wymienia się m.in. damskie pompki (wykonywane na kolanach).

Nie śpij na brzuchu

Spanie na brzuchu to ulubiona pozycja wielu z nas. Nie sprzyja ona jednak zachowaniu ładnego kształtu piersi. Spanie w tej pozycji sprawia, że mimowolnie naciskamy na biust przez co zaczyna on rozchodzić się na boki. Ta pozycja osłabia również więzadła Coopera będące częścią składową naszych piersi odpowiedzialną za utrzymanie ich w odpowiednim miejscu. Regularne spanie na brzuchu może więc przyczynić się do utraty właściwego kształtu biustu.

Pamiętaj o dobrze dobranym biustonoszu

W przypadku pań, które posiadają duży rozmiar biustonosza właściwie dobrana bielizna damska to podstawa. Duży biust potrzebuje więcej wsparcia, dlatego też szczególnie ważne, aby jego ciężar opierał się na pasie, a nie na ramiączkach. Wiele kobiet z dużym piersiami wybiera biustonosze o zbyt dużym obwodzie, a zbyt małej miseczce. To błąd, ponieważ w takim przypadku ciężar biustu opiera się na ramionach i kręgosłupie i niepotrzebnie je obciąża. W przypadku, gdy nie jesteś pewna swoich decyzji co do wyboru właściwego skorzystaj z pomocy brafitterek w stacjonarnych lub internetowych salonach bielizny.