Dbasz o swój trawnik w ogrodzie, podlewasz i kosisz regularnie, jednak jego wygląd Cię nie zadowala? Marzysz o soczyście zielonej trawie wokół domu, jednak gleba nie sprzyja wzrostowi trawnika? A może chciałbyś mieć swój mały, zielony zakątek, jednak do dyspozycji masz jedynie balkon lub taras? Na wszystkie te problemy jest jedno rozwiązanie – sztuczna trawa z rolki! Daj się mile zaskoczyć niezwykle realistycznym wyglądem sztucznej trawy i odkryj zalety tego rozwiązania!

Zalety trawy z rolki

  • Brak konieczności prac pielęgnacyjnych – chciałbyś mieć ładny i zadbany trawnik, ale nie masz czasu na dbanie o niego czy też nie lubisz prac w ogrodzie? Sztuczna trawa z rolki to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią „brudzić rąk”. Nie wymaga podlewania, nawożenia, koszenia, wyrywania chwastów – jest bezobsługowa! Oszczędność czasu i komfort użytkowania to aspekty, które doceni każdy!
  • Niskie koszty – choć przy zakupie trawy z rolki od dystrybutora sztucznej trawy ceny mogą się być różne w zależności od jakości użytych materiałów, to w dłuższej perspektywie jej koszty okazują się znacząco niższe od naturalnego trawnika. Oszczędzamy rachunki za wodę do nawadniania, nie musimy kupować nawozów, a przecież nasz czas poświęcony na pielęgnację to też pieniądz. Dodatkowo kosiarki, zraszacze i inne akcesoria to ukryte koszty, których nie zauważamy na co dzień. Przy sztucznej trawie z rolki te wydatki to przeszłość! W zależności od poszczególnych parametrów za metr bieżący sztucznej trawy zapłacimy więc już od 10 zł/m2, aż do około 80 zł/m2.
  • Odporność na warunki atmosferyczne – dystrybutor sztucznej trawy gwarantuje, że niezależnie od temperatury, nasłonecznienia, silnych opadów czy innych niekorzystnych czynników atmosferycznych, sztuczna trawa nadal będzie prezentować się doskonale! W skrajnym cieniu czy też w silnym słońcu, trawa z rolki pozostanie cudownie zielona.
  • Bezpieczeństwo i amortyzacja – na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl znajdziemy wiele rodzajów trawy z rolki, między innymi taką dedykowaną dla miejsc zabaw dzieci – miękkie i gęste runo trawy z rolki Epufloor Perfect. skutecznie amortyzuje wszystkie upadki, a dodatkowo izoluje od zimnego podłoża. Tymczasem syntetyczna trawa jest wykonana z użyciem wysokiej jakości materiałów, które osadzone są na bazie przypominające spodnią część dywanu. Dzięki temu całość jest miękka i zapewnia idealną stabilność. W przypadku sztucznej trawy ryzyko poślizgnięcia się jest znacznie mniejsza, nie brudzi też ubrań ani skóry. Twoje dzieciaki mogą więc śmiało bawić się na niej czy leniuchować.
  • Duży wybór odcieni zieleni – nie mamy wpływu na kolor żywego trawnika, jednak odcień trawy z rolki wybieramy my! Szeroka wybór sprawia, że każdy może dopasować kolor syntetycznej trawy do swoich potrzeb.
  • Miękkość i komfort użytkowania – poranna kawa na tarasie czy balkonie nigdy nie była przyjemniejsza, odkąd możesz wyjść boso na przyjemnie miękką trawę zamiast na chłodną posadzkę.

 

Układanie sztucznej trawy – nic prostszego!

Montaż sztucznej trawy nie wymaga ani zbyt wiele czasu, ani specjalistycznych umiejętności. Warto pamiętać jedynie o kilku podstawowych zasadach. Przed układaniem sztucznej trawy należy zadbać, aby powierzchnia była wyrównana, czysta i utwardzona. Montaż powinien odbywać się w temperaturze co najmniej 5 st. C, przy warunkach bezdeszczowych i umiarkowanej wilgotności. Należy również zadbać o odpowiednie wymierzenie terenu i zamówienie odpowiedniej liczby 2-metrowych rolek trawy. Ważne jest także, aby układać trawę zawsze w tym samym kierunku – wtedy trawnik będzie miał jednolity odcień na całej powierzchni.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dystrybutora sztucznej trawy EPUFLOOR na stronie trawa-krajobrazowa.pl