Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla naszej skóry. Panujący wokół nas chłód, grzejniki, klimatyzacja, wszystko to sprzyja jej uszkodzeniom i pogorszeniu wyglądu. Jednak warto nie zasypiać w zimowy sen i zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację, która pozwoli nam zachować piękny wygląd.

Domowe Spa

Jesień i zima z założenia są bardziej leniwe i częściej bywa, że spędzamy wieczory na odpoczynku w domu. Wybierz jeden dzień w tygodniu, podczas którego twoja łazienka zmieni się w Spa. Dzięki temu zachowasz regularność. Dokładnie oczyść skórę, wykonaj peeling, nałóż maseczkę nawilżającą i odpocznij. Następnie zmyj ją i nałóż dopasowany do Twojej cery krem.

Pomadka ochronna to Twój przyjaciel!

Najlepiej mieć kilka, bo przecież ciągle zmieniamy torebki i kurtki, a nie może się okazać, że w chłodny dzień nie mamy jej przy sobie i nasze usta są całe popękane, wręcz białe lub leci z nich krew. Pomadka ochronna regularnie stosowana pozwoli zabezpieczyć delikatną skórę ust przed zimnem.

Krem na chłód

Zimą podobnie jak latem powinnyśmy chronić skórę swoją i swoich dzieci. Z tą różnicą, że tym razem przed zimnem. Idealnie sprawdzą, się bardziej tłuste produkty. Jednak jeśli nakładamy makijaż, to ich użycie jest niemożliwe. Możemy stosować je, wychodząc z pociechami na sanki, ale nie do pracy. Nałóż krem ochronny krótko po wstaniu z łóżka na oczyszczoną skórę, następnie zajmij się innymi przygotowaniami i pozwól mu się wchłonąć. Dopiero wówczas nakładaj makijaż. Twoja skóra będzie lepiej zabezpieczona i piękniejsza.

Dłonie

Nasze dłonie nieustannie są narażone na działanie mrozu i suchego powietrza. Konieczne jest ich częste nawilżanie. Najlepiej mieć zawsze przy sobie krem do rąk i regularnie stosować. Świetnie sprawdzają się również zabiegi parafinowe, które niedrogo wykonamy w większości gabinetów, lub możemy same nabyć urządzenie.

Można jednak wykorzystać domowy sposób na „zreperowanie” skóry na dłoniach. Wykonaj delikatny peeling dłoni. Następnie nałóż na nie grubą wartę kremu o silnym działaniu nawilżającym. Tak, dłonie mają być białe i uniemożliwiać Ci robienie czegokolwiek! Następnie nałóż woreczki foliowe lub najlepiej rękawiczki wykonane z takich woreczków. Na wierzch załóż bawełniane rękawiczki i połóż się spać. Rano zdejmij rękawiczki i delikatnie wmasuj resztę kremu. Na pewno poczujesz różnicę.