Stylizacja paznokci już dawno wykroczyła poza ramy standardowego pociągnięcia płytki ciekawym kolorem zwyczajnego lakieru dostępnego w każdej drogerii za kilka złotych. Akrylożel zdobywa coraz większą popularność również u pań, które decydują się na samodzielne wykonywanie manicure o podwyższonej trwałości w domu – z fantazyjnymi zdobieniami włącznie. Dlaczego warto używać tego kosmetyku?

Trwałość godna podziwu

Kobiety zdecydowanie pokochały wizyty u stylistek paznokci, ponieważ dają im one efekty pełnej trwałości manicure bez typowych problemów, jakie przejawiają się przy zwyczajnie malowanych lakierami paznokciach. Paznokcie przedłużone za pomocą akrylożelu utrzymują się przez ponad miesiąc. Oznacza to ponad 4 tygodnie bez poprawiania paznokci czy piłowania ich, gdy się wyszczerbią. Wiele pań wybiera trwały manicure właśnie ze względu na to, że ich naturalne paznokcie bardzo się niszczą, łamią i rozdwajają. W efekcie nawet stukanie palcami w klawiaturę powoduje ich rozdwajanie, a zwyczajne lakiery wcale nie poprawiają sytuacji. Odpryskują, szybko przemakają wodą i odchodzą od płytki, a paznokcie pokryte nimi wcale nie są twardsze – również się łamią.

W przypadku akrylożelu wysoka trwałość umożliwia zwyczajne, intensywne życie bez oglądania się na stan swoich paznokci i bez uważania na nie. Akrylożel łączy w sobie cechy akrylu i żelu – to znaczy, że jest elastyczny i łatwy do uformowania, a jednocześnie trwały niczym akryl. Doskonale nadaje się do przedłużania paznokci u osób, które dotąd nie mogły zapuścić długich własnych z uwagi na ich kruchość. Po miesiącu paznokcie należy uzupełnić, gdyż pojawiają się odrosty.

Pełna kontrola podczas stylizacji

To właśnie konsystencja będąca połączeniem żelu i akrylu sprawia, że bardzo łatwo formować z pomocą tego produktu pożądane kształty. Akryl nie jest tak łatwy w formowaniu i trzeba być naprawdę doświadczoną stylistką, by szybko i sprawnie uformować z niego żądany kształt, zanim forma zaschnie. Żel z kolei ze względu na swoją specyficzną konsystencję również wymaga pewnej precyzji podczas kształtowania formy, dlatego niespecjalnie nadaje się na naukę przedłużania dla niewprawionych osób. Akrylożel jest odpowiednio gęsty, dzięki czemu nie zalewa skórek i pozwala wypracować właściwą siłę nacisku do uzyskania konkretnych form. Jednocześnie nie zastyga na paznokciu i daje większą łatwość w kształtowaniu lżejszych, finezyjnych zdobień.

Wygoda i komfort użytkowania

Bardzo dużą zaletą akrylożelu jest to, że występuje on w gotowej postaci w tubce o odpowiednim kolorze. Nie trzeba więc mieszać proszku akrylowego z monomerem, by uzyskać odpowiednią konsystencję, co osobom niewprawionym mogłoby sprawiać pewną trudność. Dodatkowo podczas nakładania akrylożel nie piecze, jest bezwonny i nie powoduje reakcji alergicznych. Masa zastyga dopiero po utwardzeniu w lampie, a zatem dopóki pracujesz nad formą, dopóty nie musisz się obawiać o to, że twój czas na stylizację dobiega końca. Bardzo ważną zaletą tego wyrobu, wynikającą po raz kolejny z jej konsystencji, jest stosunkowa lekkość i miękkość, co pozwala na lekkie i wygodne piłowanie pilnikiem do uzyskania pożądanego kształtu paznokcia. W efekcie nie trzeba wkładać dużo siły ani zużywać wielu pilników, by uzyskać dokładnie ten kształt przedłużenia, jakiego się pragnie. Te wszystkie zalety akrylożelu sprawiają, że jest to produkt coraz chętniej stosowany przez stylistki-amatorki, przedłużające sobie paznokcie oraz opracowujące zdobienia 3D w zaciszu domowym.