Nasza skóra po lecie i słońcu potrzebuje regeneracji, ale również okres jesienno-zimowy jej nie rozpieszcza. Pod koniec września przychodzi w salonach kosmetycznych czas na rozpoczęcie przeprowadzania zabiegów, których przy dużym natężeniu słońca się nie wykonuje. Na co warto zwrócić uwagę, aby zadbać o swoją skórę?

Kwasy owocowe

To z całą pewnością jedna z ulubionych grup zabiegów wielu kobiet. Powód jest banalnie prosty – rezultaty widoczne są niemal natychmiast, a my czujemy się piękniejsze. Słabsze peelingi chemiczne kwasami owocowymi, czyli o niższym stężeniu można wykonać samodzielnie w domu. Wyższe zarezerwowane są odpowiednio dla gabinetów kosmetycznych i medycznych.

Jeśli chcemy wykonać zabieg z zastosowaniem kwasów najlepiej dokładnie omówić tę kwestię ze specjalistą i zdecydować się na całą serię, aby cieszyć się z pełnego efektu. Zarówno kosmetyczka, jak i lekarz są zobligowani do przeprowadzenia pełnego wywiadu z klientem przed nałożeniem kwasu. Jest to niezbędne, z uwagi na konieczność wykluczenia przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Mikrodermabrazja

Zabieg pozwala dogłębnie oczyścić skórę, pozbyć się licznych niedoskonałości, w tym również blizn. Zależnie od metody – wyróżniamy mikrodermabrazję diamentową oraz korundową, odczucia dla pacjentki mogą być nieco inne. Niektóre panie uznają zabieg za nieco bolesny, inne uważają, że jest przyjemny. Skóra jest dość mocno zasysana przez głowicę urządzenia, którą się po niej przesuwa i jednocześnie oczyszcza.

Po zakończeniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Odczyn najczęściej znika na drugi dzień. Jednak należy pamiętać, że ten rodzaj peelingu mechanicznego jest dość głęboki. Przez około dobę nie powinno się nakładać makijażu, a jedynie zalecony krem, unikamy również promieni słonecznych i chlorowanej wody. Niewskazana będzie także sauna czy intensywny wysiłek, jednak maksymalnie kilka dni po zabiegu. W zależności od stanu i potrzeb skóry specjalista dobierze odpowiednią ilość zabiegów do przeprowadzenia w serii.

Lasery

Służą wielu kwestiom związanym z urodą naszej skóry. Jesień to idealny okres na rozpoczęcie działania, z ich zastosowaniem. Po pierwsze dlatego, że w tym czasie duże części ciała zasłaniamy i nie będziemy czuć dyskomfortu związanego z widocznymi podrażnieniami, a po drugie skóry po zabiegu laserowym również nie powinno się wystawiać na działanie promieniowania słonecznego.

Laser posłuży usunięciu drobnych popękanych naczynek na skórze, pomoże również pozbyć się niechcianego owłosienia. W każdej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów i dobranie odpowiedniej metody. Pamiętajmy, aby wybrać dobrego specjalistę, bo laser laserowi nie równy, a i skóra każdej z nas wykazuje odmienne potrzeby.

Radiofrekwencja mikroigłowa

To nowoczesny zabieg, który zapewnia efekt liftingu. Dzięki niemu zyskujemy wyraźne odmłodzenie skóry i usunięcie z nich wszelkich niedoskonałości. Zabieg radiofrekwencja mikroigłowa łączy w sobie skuteczność oddziaływania na skórę fal radiowych, jej mikronakłucia oraz pulsacyjny masaż próżniowy. Uzyskane w ten sposób efekty są wręcz spektakularne. Skóra przechodzi gruntowną odnowę, znikają zarysowane zmarszczki, zwężone pory czy zredukowane blizny. Co ciekawe technika ta doskonale sprawdza się również w przypadku korekty opadających powiek czy aby zmniejszyć widoczność teleangiektazji.

Efekty widoczne są bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu. Dla dobrych rezultatów zaleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów. Warto jednak pamiętać, że przebudowa skóry dokonywać się będzie nawet przez kolejnych kilka miesięcy. Po wyjściu z salonu skóra może być zaczerwieniona i nadwrażliwa. Jednak ustępuje to samoistnie.