Zgłębiając tajniki wiedzy o pędzlach do makijażu, można uzyskać na ich temat bardzo przydatne i praktyczne informacje, które nie tylko pozwolą dobrać odpowiednie pędzle, używać ich we właściwy sposób, ale i właściwie je pielęgnować, aby służyły jak najdłużej.

Pędzle używane są w makijażu jako narzędzie wielorakiego zastosowania. Za ich pomocą nakłada się podkład, puder, a także aplikuje cienie na powieki, bronzer podkreślający owal twarzy czy eyeliner. Nie trzeba dodawać, że do każdego zastosowania należy dobrać odpowiedniego kształtu i wielkości pędzelek. Każda dziewczyna powinna się zatem zaopatrzyć w cały zestaw pędzli do makijażu, jeżeli chce bezbłędnie wykonać make-up.

Rodzaju pędzli i ich zastosowania do poszczególnych etapów makijażu nie ma potrzeby opisywać.  Warto jednak skupić się na technikach poprawnego wykonania makijażu przy pomocy pędzli i wyjaśnić co może wpłynąć na błędne wykonanie tego makijażu.

Problem z pędzlami – problem z makijażem

Błędy  makijażu mogą brać się ze złego stanu pędzli.  Dobrze by było, gdyby Twój zestaw pędzli do makijażu był przechowywany w zamkniętym pojemniku, bez dostępu wilgoci. Włosie pędzli ma tendencję do zniekształcania się, jeśli pozostaje w złych warunkach. Zakupmy pudełeczka do przechowywania pędzli (da Vinci Display sprawdza się znakomicie!) lub zachowajmy oryginalne opakowania, w których zostały zakupione.

Pędzle do makijażu należy regularnie myć! I to jak najczęściej, a w przypadku używania do mokrych kosmetyków – po każdym użyciu. Przekonanie o tym, że jeżeli pędzla będziemy używać stale do jednego kosmetyku i w tym przypadku nie ma po co go czyścić, jest błędne. Włosie pędzla kumuluje w sobie nie tylko pudry, ale i kurz, czy fragmenty złuszczonego naskórka. Tworzy to doskonałą pożywkę do rozwoju na pędzlach bakterii. Pędzle można umyć w zwykłej wodzie z mydłem. Są też dostępne specjalne płyny i spraye odkażające do narzędzi kosmetycznych, w tym do mycia pędzli.

Jeden pędzel – jedno zadanie specjalne

Dobra makijażystka wręcz żongluje pędzlami w swojej ręce. Bogaty zestaw pędzli do makijażu pozwoli Ci dobrać odpowiedni do każdego zadania w wieloetapowej drodze do idealnego make-upu. Miękki, szeroki pędzel, jak Sigma Beauty Face nada się do kompleksowego nałożenia warstwy podkładu. Komponując cienie na oczy – pamiętajmy o kilku zasadach. Ciemne cienie nakłada się mniejszymi i bardziej zbitymi pędzlami, by nie przesadzić z aplikacją. Blendowanie cieni wymaga miękkich pędzelków. Zaopatrując się pełen zestaw pędzli do makijażu oczu, jak na przykład Master Brush by PetraLovelyHair, mamy pewność, że każdy element makijażu zostanie poprawnie zaaplikowany.