Wszystko o pędzlach do makijażu.

Zgłębiając tajniki wiedzy o pędzlach do makijażu, można uzyskać na ich temat bardzo przydatne i praktyczne informacje, które nie tylko pozwolą dobrać odpowiednie pędzle, używać ich we właściwy sposób, ale i właściwie je pielęgnować, aby służyły jak najdłużej.

Pędzle używane są w makijażu jako narzędzie wielorakiego zastosowania. Za ich pomocą nakłada się podkład, puder, a także aplikuje cienie na powieki, bronzer podkreślający owal twarzy czy eyeliner. Nie trzeba dodawać, że do każdego zastosowania należy dobrać odpowiedniego kształtu i wielkości pędzelek. Każda dziewczyna powinna się zatem zaopatrzyć w cały zestaw pędzli do makijażu, jeżeli chce bezbłędnie wykonać make-up.

Rodzaju pędzli i ich zastosowania do poszczególnych etapów makijażu nie ma potrzeby opisywać.  Warto jednak skupić się na technikach poprawnego wykonania makijażu przy pomocy pędzli i wyjaśnić co może wpłynąć na błędne wykonanie tego makijażu.

Problem z pędzlami – problem z makijażem

Błędy  makijażu mogą brać się ze złego stanu pędzli.  Dobrze by było, gdyby Twój zestaw pędzli do makijażu był przechowywany w zamkniętym pojemniku, bez dostępu wilgoci. Włosie pędzli ma tendencję do zniekształcania się, jeśli pozostaje w złych warunkach. Zakupmy pudełeczka do przechowywania pędzli (da Vinci Display sprawdza się znakomicie!) lub zachowajmy oryginalne opakowania, w których zostały zakupione.

Pędzle do makijażu należy regularnie myć! I to jak najczęściej, a w przypadku używania do mokrych kosmetyków – po każdym użyciu. Przekonanie o tym, że jeżeli pędzla będziemy używać stale do jednego kosmetyku i w tym przypadku nie ma po co go czyścić, jest błędne. Włosie pędzla kumuluje w sobie nie tylko pudry, ale i kurz, czy fragmenty złuszczonego naskórka. Tworzy to doskonałą pożywkę do rozwoju na pędzlach bakterii. Pędzle można umyć w zwykłej wodzie z mydłem. Są też dostępne specjalne płyny i spraye odkażające do narzędzi kosmetycznych, w tym do mycia pędzli.

Jeden pędzel – jedno zadanie specjalne

Dobra makijażystka wręcz żongluje pędzlami w swojej ręce. Bogaty zestaw pędzli do makijażu pozwoli Ci dobrać odpowiedni do każdego zadania w wieloetapowej drodze do idealnego make-upu. Miękki, szeroki pędzel, jak Sigma Beauty Face nada się do kompleksowego nałożenia warstwy podkładu. Komponując cienie na oczy – pamiętajmy o kilku zasadach. Ciemne cienie nakłada się mniejszymi i bardziej zbitymi pędzlami, by nie przesadzić z aplikacją. Blendowanie cieni wymaga miękkich pędzelków. Zaopatrując się pełen zestaw pędzli do makijażu oczu, jak na przykład Master Brush by PetraLovelyHair, mamy pewność, że każdy element makijażu zostanie poprawnie zaaplikowany.

Może ci się spodobać również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.