Kiedy w domu pojawia się noworodek, życie rodziców zmienia się diametralnie. Dziecko potrzebuje nie tylko ich uwagi, ale też wielu akcesoriów, dzięki którym opieka nad nim staje się prostsza. W miarę jak maluszek rośnie, zmieniają się jego potrzeby. Użytkowany początkowo wózek głęboki zamieniamy na spacerówkę, w której znacznie wygodniej można obserwować i poznawać otaczającą rzeczywistość. Jak wybrać pierwszą spacerówkę?

Wózek spacerowy pojawia się w życiu maluszka około 6 miesiąca życia. To moment, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć i może być bezpiecznie przewożone w tej pozycji. Nie należy jednak sadzać dziecka „na siłę”, ale poczekać aż samo wykaże taką inicjatywę.

Komu potrzebny jest wózek spacerowy?

Choć w zasadzie należałoby postawić pytanie nie komu, a kiedy. Bo o tym, że ze spacerówki korzysta każde rozwijające się zdrowo dziecko, wiedzą chyba wszyscy. W przypadku maluszków, które potrafią już samodzielnie siedzieć, wózek spacerowy jest idealnym rozwiązaniem na krótkie i długie spacery. Doskonale sprawdza się do zwiedzania świata, zabawy, a nawet usypiania. Znacznie ułatwia też życie rodzicom, którzy zyskują w ten sposób wygodny sposób przemieszczania się z maluszkiem. Dodatkową korzyścią jest możliwość przebywania na świeżym powietrzu, co przynosi wymierne korzyści zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Wózek spacerowy skrojony na miarę potrzeb

Wózek spacerowy ma zapewnić dziecku wygodę podczas spaceru. Istotne jest również to, czy będzie wygodny dla rodzica. W zależności od tego, gdzie będziemy się nim poruszać, nieco inne mogą być nasze wymagania. Duże, pompowane koła to opcja w sam raz na wyprawy terenowe po lesie albo piaszczystych drogach. Z kolei spacerówka z niedużymi, zwrotnymi przednimi kółkami doskonale sprawdzi się w miejskiej dżungli, gdzie trzeba sprytnie manewrować wózkiem. Modele wpisujące się w jedną, jak i drugą charakterystykę można znaleźć na stronie sklepu Wozki-foteliki.pl.

Lekkie kompaktowe modele

Wielu rodziców, stając przed wyborem spacerówki, decyduje się na wózki kompaktowe o stosunkowo niedużej wadze oraz rozmiarach. Kompaktowe modele, które bez większych przeszkód złożymy nawet jedną ręką, to idealne rozwiązanie, jeśli planujemy częste wyjazdy. Lekki i nieduży wózek z łatwością zmieścimy do bagażnika samochodu. Możemy więc zabrać go ze sobą w różne nawet najbardziej odległe zakątki, wyjeżdżając na wakacje albo do rodziny.

Wózki 2 w 1

Alternatywą dla klasycznych spacerówek mogą być wózki 2 w 1. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które zamiast dwóch różnych modeli, wolą kupić jeden, umożliwiający przekształcenie wersji głębokiej na spacerową. W tym przypadku wózek może być większy i nieco cięższy. Wyróżnia go solidna konstrukcja, która musi udźwignąć gondolę. Uspokajamy jednak rodziców, którzy będą musieli zmierzyć się z wnoszeniem wózka po schodach. Niektórzy producenci wychodzą im naprzeciw i nawet wśród wózków 2 w 1 oferują modele lekkie i nieduże, które idealnie sprawdzą się w blokach i ciasnych windach.

Dodatkowe akcesoria

Warto pamiętać, że do każdej spacerówki można dokupić szereg dodatkowych akcesoriów. Te mogą się różnic w zależności od oczekiwań i pory roku. Podstawą jest torba, która pomieści pieluszki, wilgotne chusteczki i inne niezbędne dla maluszka przedmioty. Latem z pewnością przyda się parasolka, która osłoni dziecko przed słońcem, a zimą śpiworek lub pokrowiec na nóżki. To jednak nie wszystko. Rodzice mogą zafundować swoim pociechom szereg innych dodatkowych udogodnień.