Wybierając wózek niemowlęcy dla swojego maluszka, w sklepie można spędzić nawet kilka dni. Wybór jest naprawdę ogromny – różne modele przykuwają uwagę nie tylko funkcjonalnością, ale także coraz bardziej niebanalnym designem. Pośród wielu rozwiązań można znaleźć także wózki 3w1. Łączą w sobie aż 3 funkcje – to wózek gondola, spacerówka i wózek z zamontowanym fotelikiem samochodowym. Przekonaj się, czy to dobre rozwiązanie dla twojej rodziny.

Wózek wielofunkcyjny – rozwiązanie na lata

To, jak długo dziecko będzie jeździło w wózku, jest indywidualną decyzją samego maluszka i jego rodzica. Nie można wyznaczyć jednej granicy wiekowej, po której każdy musi chodzić już na nóżkach. Jedno jest jednak pewne – w tym czasie wózek niemowlęcy zamieni się w spacerówkę. Przynajmniej jedna zmiana po upływie kilku miesięcy jest zatem nieunikniona. Chyba że rodzice kupują wózki 3w1, z których można korzystać przez kilka lat życia ich pociechy.

Wózek wielofunkcyjny to nie tylko gondola i spacerówka. To także możliwość wygodnego wpięcia do stelaża fotelika samochodowego. Oczywiście, nie powinno się tego robić zbyt często. Każdy rodzic jednak chociaż raz był postawiony przed wyborem – albo obudzić śpiące dziecko i przy jego krzykach zrobić szybkie zakupy, albo nie wejść do sklepu wcale. W takich chwilach wózki 3w1 są niezastąpione. To tylko jedno kliknięcie. Maluszek śpi, a ty kupujesz brakujący składnik obiadu.

 

wózek mima xari

Wózki 3w1 – funkcjonalność i wygoda

Wózki 3w1 to jednak nie tylko możliwość użytkowania ich przez kilka lat. Najczęściej są to modele z bardzo dużą gondolą, w której noworodkowi jest po prostu wygodnie. Siedzisko spacerówki można montować tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Bo choć początkowo każdy maluszek chce mieć kontakt z rodzicem, z biegiem czasu coraz bardziej interesujący staje się otaczający go świat. Najczęściej wózki 3w1 łatwo się składają, dzięki czemu rodzice pozostają w pełni mobilni – bo pojazd dziecka bez trudu mieści się w bagażniku samochodowym.

Dodatkowym atutem, jaki najczęściej mają wózki 3w1, są sporych rozmiarów koła. Są lekkie i zwrotne, przez co nikt nie powinien mieć trudności z prowadzeniem podczas spaceru. Co ważne, w połączeniu z amortyzacją, wygłuszają one niepotrzebne dziecku wstrząsy. Wózki wielofunkcyjne doskonale sprawdzają się także na nierównych chodnikach, ale i na szutrowych drogach można na nich polegać. To bardzo ważne, by na spacerze każdy rodzic mógł sobie bez trudu poradzić z jego prowadzeniem. 

Oczywiście, że nie liczy się tylko funkcjonalność. Na szczęście wózki 3w1 prezentują się naprawdę estetycznie. Dzisiaj w sklepach można znaleźć także te wykonane z innowacyjnych materiałów i pokryte elegancką sztuczną skórą. Wózek wielofunkcyjny Mima Xari został stworzony z wyjątkowo lekkiej pianki EVA – a to tylko przykład tego, co producenci proponują współczesnym rodzicom. Możesz także dopasować idealnie współgrające z wykończeniem dodatki – to m.in. praktyczne torby, pokrowce czy koszyczki na zakupy i dziecięce zabawki. 

Czy wózek wielofunkcyjny to rozwiązanie dla ciebie? 

Wielu młodych rodziców wciąż wierzy, że wózki 3w1 to ciągle te same wielkie pojazdy, które znamy sprzed 10-15 lat. Nic bardziej mylnego! Dzisiaj możesz kupić wózek wielofunkcyjny, który będzie zgrabny i lekki. Bez trudu dasz radę wnieść go na wysokie piętro w bloku, ale też samodzielnie złożysz i przewieziesz w samochodzie. 

Oczywiście, że każda rodzina ma inne wymagania. Warto jednak przyjrzeć się bogactwu oferty sklepów z akcesoriami dziecięcymi. W tej branży wszystko szybko się zmienia, a producenci coraz lepiej rozumieją potrzeby młodych rodziców. Wózki 3w1 potrafią naprawdę skutecznie ułatwić codzienne życie.