Kto powiedział, że życie na emeryturze toczy się wyłącznie w domu? Wakacje są potrzebne każdemu, dlatego coraz częściej osoby po 60. decydują się na weekendowy lub tygodniowy wyjazd poza miasto. To szansa nie tylko na odpoczynek, ale także doskonały czas na zadbanie o swoje zdrowie. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

Oferty hoteli all inclusive

Zagraniczne hotele często przygotowują specjalne oferty dla seniorów, które obejmują całkowite wyżywienie, a także doskonałe warunki w pokoju. Każda oferta ma pewne wymagania, ale najczęstszy z nich to wiek osoby zakwaterowanej w pokoju (np. powyżej 50 lub 60 roku życia). Najlepiej wybrać taki kraj, gdzie seniorzy bezpiecznie odpoczną na plaży, a także mogą zobaczyć zabytki. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór kraju wiosną lub jesienią – kiedy temperatury są znacznie niższe niż w sezonie. Dobrym rozwiązaniem jest pobyt w hotelu na Krecie, np. w okolicy marca i kwietnia. To moment, w którym wyspa jest kolorowa i panuje radosna atmosfera. Na plażach nie ma tłumów, ponieważ nie jest to gorący sezon dla turystów. W ten sposób, seniorzy mogą odpocząć na spacerach, a także na plaży. Jeśli chcesz zapewnić sobie wyjazd za granicę, weź pod uwagę pożyczki pozabankowe. Przy minimalnej ilości formalności, możesz zdobyć dodatkowe pieniądze.

Seniorzy nad morzem

Nad morzem jest wiele ośrodków, których oferta jest skierowana dla seniorów. Może to być pobyt rehabilitacyjny z pełnym wyżywieniem. W zależności od ośrodka, organizowane są różnego rodzaju zajęcia, np. wieczorki taneczne, gimnastyka grupowa czy korzystanie z basenu i sali ćwiczeń. Takie rozwiązanie jest idealne w każdym wieku, szczególnie jeśli obejmuje całodniowe wyżywienie. Żaden senior nie będzie się nudzić, bo czas jest dokładnie zaplanowany. Warto wybrać taką ofertę, która przewiduje także przejazd autokarem, aby nie martwić się o organizację podróży. Wyjazd często wiąże się z nieprzewidzianymi kosztami, dlatego mogą pomóc pożyczki pozabankowe.

Jakie ciekawe kierunki na wakacje dla seniorów wybrać? Spokojniejsze miejsca nad morzem to Jastarnia, Pobierowo, Mrzeżyno czy Dąbki. Koszt takiego wyjazdu jest zróżnicowany, może to być od 700 do 1300 złotych.

Z daleka od miasta

Wakacje dla seniorów to czas, w którym warto odpocząć i zadbać o swoje zdrowie. Właśnie dlatego, można zdecydować się na wypoczynek w miejscowościach uzdrowiskowych. Jednym z nich jest Ciechocinek, gdzie organizowane są sanatoria, pobyty lecznicze, a także wypoczynkowe lub rehabilitacyjne. Na terenie miasteczka znajdują się tężnie oraz liczne tarasy widokowe. Warto zobaczyć także Grotę Solankową. Ciekawym miejscem jest także Krynica, która od lat słynie z wodolecznictwa. Wśród zabiegów w uzdrowisku znajdują się masaże podwodne, kąpiele wirowe lub natryski. To świetna okazja na polepszenie swojego samopoczucia w wielu różnorodnych chorobach. Martwisz się o finanse? Weź pod uwagę pożyczki pozabankowe, dzięki którym błyskawicznie dostaniesz pieniądze na konto.