Włosy są symbolem kobiecego piękna. Za zjawiskową fryzurą obejrzy się nie tylko nie jeden facet, ale również prawie każda z pań. Włosy muszą być pełne, ładnie wystylizowane, ale przede wszystkim zdrowe. Niestety częsta stylizacja pukli prowadzi do ich zniszczenia. Jak sobie radzić z suchymi i zniszczonymi włosami?

Czym charakteryzują się suche włosy?

Suche włosy są często mylone z włosami zniszczonymi. Ten drugi typ na ogół nadaje się tylko i wyłącznie do obcięcia, a pierwszy wystarczy dobrze nawilżyć. Suche włosy najczęściej się puszą, elektryzują, mają rozdwojone końcówki, łatwo się łamią i nie są miłe w dotyku. Nie wyglądają dobrze, ponieważ są pozbawione sprężystości i trudno jest je ułożyć. Przez chwilę, tylko po umyciu, wyglądają w miarę korzystnie, ale łatwo się plączą i nie są miłe w dotyku. Włosy zniszczone często się kruszą, potrafią być gumowate i nie nadają się do układania. Takie pasma niestety trzeba bezwzględnie ściąć. Jednakże nie każda kobieta chce obcinać włosy na krótko, ponieważ ceni sobie swoją długość. Jeżeli należysz do takich osób, to warto zadbać o dobre kosmetyki, które pomogą ci przywrócić fryzurze blask.

Co powinien mieć dobry szampon do włosów suchych?

Szukaj czegoś, co zawiera keratynę, która dogłębnie nawilży i zregeneruje strukturę włosa. Występuje w wielu kosmetykach – szamponach, odżywkach, maskach – wystarczy poszukać. Pomocne również będą preparaty, które zawierają mocznik, d-pantenol, kolagen czy elastynę. Warto testować różne preparaty i marki, ważne, abyś skupiła się na właściwych składnikach, które powinien zawierać wybrany kosmetyk. Odpowiednie oczyszczanie skóry głowy to pierwszy punkt w twojej pielęgnacji włosów!

Dobre kosmetyki to podstawa

Dobre kosmetyki to twój prawdziwy klucz do sukcesu. Twoja kosmetyczka powinna być dopasowana do twoich potrzeb. Po aptecznych specyfikach pukle mogą się plątać, nie układać i być jeszcze bardziej matowe, niż są. Preparaty o naturalnym składzie na dłuższą metę oczywiście zrobią wiele dobrego, ale jeżeli zależy ci na szybkim efekcie, postaw na drogeryjne kosmetyki.

Wśród kosmetyków powinien się znaleźć szampon do włosów suchych i zniszczonych, który nie tylko dobrze oczyści skórę głowy, ale również zadba o kosmyki na całej ich długości. Szukasz propozycji dla siebie? Dobry szampon do włosów suchych powinien mieć nie tylko odpowiedni skład, ale również piękny zapach. Kondycja twoich włosów po nim na pewno się poprawi.