Piękne, lśniące, gęste – z pewnością określeń dla idealnych włosów można znaleźć wiele. Jednak każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że utrzymanie ich w takiej formie, jak z reklamy szamponu, jest niezwykle trudne. Włosy, szczególnie te długie, uznawane są przez wielu za istotny atrybut kobiecości, tak więc z pewnością powinnyśmy o nie dbać z równą siłą, jak o skórę.

Co już robimy?

Nie wystarczy regularne mycie włosów, aby wyglądały jak u gwiazdy filmowej. Za każdym razem należy pamiętać o odżywce. Regularnie wykorzystywać serum, rozmaite maseczki, sprawdzają się również domowe sposoby. Od czasu do czasu warto zrobić sobie prezent i wykonać zabieg odżywczy w salonie fryzjerskim.

Co możemy zrobić?

Powyższe działania istotnie dbają o nasze włosy, jednak jedynie od zewnątrz. Tymczasem one potrzebują wsparcia również od wewnątrz, a to mogą nam zapewnić suplementy na włosy. Znanych jest wiele składników, o udowodnionym pozytywnym wpływie na zdrowie, dobrą kondycję i piękny wygląd, tego istotnego dla wielu z nas elementu.

Jak dobrać odpowiednie suplementy?

Nawet jeśli samodzielnie znajdziemy informacje o substancjach, które pozytywnie wpływają na włosy, przed rozpoczęciem ich regularnego stosowania warto skonsultować się z lekarzem. Ma to szczególnie duże znaczenie, w przypadku osób, które z uwagi na swój stan zdrowia, muszą regularnie przyjmować inne leki. Warto bowiem pamiętać, że nawet naturalne substancje, niektóre zioła mogą wchodzić w reakcję ze składnikami leków i być dla nas szkodliwe.

Co na włosy?

Jednym z najczęściej polecanych składników, które poprawiają wygląd włosów, jest skrzyp polny. Na rynku dostępny jest najczęściej pod postacią tabletek. Jego działanie jest stosunkowo szerokie i poprawi również wygląd skóry i paznokci. Podobnie zresztą jak cynk, który przyjmowany regularnie sprzyja urodzie – w tym właśnie włosom, ale również pozytywnie wpływa na poziom odporności organizmu. Nie można również zapominać, że nasza fryzura znacząco zyska na regularnym stosowaniu biotyny, która posiada udowodnione działanie w dziedzinie odbudowy struktury włosów.

Gdy w aptece, bo właśnie w nich najbezpieczniej i najlepiej dobierzemy suplementy diety, będziemy zapoznawać się ze składem preparatu na włosy, warto zwrócić uwagę czy zawiera on komplet witamin z grupy B. Są to składniki odpowiedzialne za utrzymanie wspaniałego wyglądu naszych włosów każdego dnia.

Koniecznie przed dokonaniem zakupu suplementu diety na włosy, należy sprawdzić, jego skład i upewnić się, że nie występuje w nim żadna substancja, która mogłaby wchodzić w interakcję z lekami lub ziołami, które stosujemy na co dzień. Jeśli chcemy wyglądać piękniej, to pamiętajmy przede wszystkim, aby sobie nie szkodzić.