Każdy z Nas wielokrotnie słyszał o możliwościach jakie daje bycie konsultantki kosmetycznej. Jest to zajęcie dodatkowe, które mamy możliwość robić przy okazji jak i również w preferowany przez Nas sposób.

Jak zostać konsultantką kosmetyczną?

Firm kosmetycznych operujących w branży sprzedaży bezpośredniej nie brakuje. Bez wątpienia liderem jest AVON, który od przeszło 150 lat prężnie się kształtuje i pomaga wielu kobietom zarabiać. Konto konsultantki Avon założyć możemy na stronie konsultantka.pl gdzie po wypełnieniu formularza rejestracji odbierzemy dane do logowania do swego własnego konta. Wówczas będziemy mieli możliwość realizowania własnego zamówienia avon z rabatem.

Jak zarabia konsultantka?

Konsultantka zyskuje za sprawą tego, że sama posiada rabat. Im więcej konultantka zamawia tym upust będzie większy. W Avon rabaty wynoszą od 15 do 40 procent. Konsultantki mogą korzystać też z katalogu Focus, znajdziemy tam kapitalne promocje i wyprzedaże, a także oferty specjalne kosmetyków z rabatem nawet do 45%. Wykaz Focus to broszura dedykowana konsultantką z ciekawymi propozycjami przeznaczonymi wyłącznie dla konsultantek.

Gdy wiemy jaki mamy upust możemy zorientować się jak wiele zarobimy. Przykładowo jeżeli zamówimy na kwotę 400zł w określonym katalogu to dostaniemy rabat na pułapie 25%. Mimo iż należność katalogowa równa się 400zł to po upuście za tego rodzaju kosmetyki zapłacimy 25% czyli mniej więcej jest to 300zł. Kiedy kosmetyki na sprzedaż przyjdą do Nas i przekażemy je konsumentom, którzy u Nas zamówili w wartościach katalogowych to zarobek stanie się Nasz. To szybki i prosty sposób na zarobienie dodatkowych 100zł to domowego budżetu. Najczęściej taka sprzedaż oznaczała zwykłe zostawienie u kogoś katalogu, a następnie zamówienie produktów w Naszym koncie Avon.

Dodatkowe przydatne informacje

Mnóstwo konsultantek zamawia jedynie na osobiste potrzeby wtedy kiedy po prostu potrzebuje bądź okresowo. Są i tego rodzaju osoby, które zaangażowały się w swój mały biznes i praca konsultantki jest dla nich czymś więcej. Możliwości tutaj posiadamy faktycznie wiele. Zauważalna większość konsultantek sprzedaje towary rodzinie, czasem są to znajomi. Nie jesteśmy zobligowani w tym momencie przekonywać nikogo na kupienie produktów u Nas. Wystarczy zapytać potencjalnego nabywcę czy być może chciałby zobaczyć aktualny katalog.

Inne metody na reklamę, które stają się dzisiaj bardzo popularne wśród konsultantek:

– Sprzedaż kosmetyków na portalach aukcyjnych czy też własny sklep online
– Sprzedaż na  Facebook czy innych Social Media. Często jest ona realizowana przez zorganizowane webinary, gdzie konsultantka sprzedaje gotowe zestawy.
– Własny sklep, punkt, stoisko
– Wystawianie stoiska na festynach, imprezach, spotkaniach
– Wysyłanie do klientów przez Social Media linku na spersonalizowany iKatalog

Jak widać koncepcji czy pomysłów na sprzedaż wydaje się być rzeczywiście sporo i każdy kto jest konsultantką posiada możliwość znaleźć coś dla siebie. Każdy Nasz pomysł czy koncept jaki się pojawi może być bardzo twórczy i skuteczny dlatego powinno się niejednokrotnie zaryzykować, by umocnić efektywność Własnych działań.