Opakowanie soczewek kontaktowych miesięcznych kosztuje więcej niż jednodniowych. Z kolei dzienny koszt użytkowania szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku jest prawie 3 razy niższy od jednorazowych. Ceny uzależnione są od rodzaju soczewek. Najwięcej zapłaci się za soczewki progresywne. Nieco tańsze są szkła sferyczne do leczenia krótkowzroczności i nadwzroczności.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Pierwsze soczewki kontaktowe najlepiej kupić w profesjonalnym salonie optycznym, po wcześniejszym przeprowadzeniu dokładnego badania wzroku. Specjalista określi wadę wzroku, a także jej natężenie, od czego będzie zależeć rodzaj soczewek. Szkła kontaktowe są dostępne bez recepty, dlatego w późniejszym czasie można je zamawiać, np. przez Internet, za pośrednictwem stron internetowych zajmujących się produkcją oryginalnych soczewek kontaktowych najwyższej jakości. To, ile kosztują soczewki, uzależnione jest przede wszystkich od ich rodzaju. Drobne różnice w kosztach mogą również wynikać z różnych cen w poszczególnych firmach.

Soczewki sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych, a najpopularniejsze z nich zawierają: 3, 6, 30 oraz 90 sztuk szkieł kontaktowych.

Jednodniowe soczewki kontaktowe – cena

Soczewki jednodniowe sprzedawane są w opakowaniach po 30 i 90 sztuk. Dzienny koszt noszenia szkieł kontaktowych do jednorazowego użytku wynosi około 4 złotych. Średni miesięczny nakład pieniężny, jaki trzeba ponieść za noszenie soczewek, zależy od liczby zużytych par. 10 dni w miesiącu używania szkieł kontaktowych to przybliżony koszt około 46 złotych. Soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji w płynie ani przechowywania w pojemniku, dlatego ich noszenie nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Glikol do zabezpieczenia instalacji CO.

Nosząc soczewki kontaktowe rzadziej niż 14 dni w miesiącu, mniejsze koszty zagwarantują szkła jednodniowe.

Miesięczne soczewki kontaktowe – cena

Soczewki miesięczne można dostać w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk. Dzienny koszt noszenia szkieł kontaktowych miesięcznych wynosi około 1,30 złotych, pod warunkiem, że jedna para noszona jest przez 30 dni. Soczewki progresywne kosztują dwa razy więcej. Do kosztów należy doliczyć cenę za płyn do soczewek, który kosztuje około 20 złotych. Niezbędnym akcesorium przy noszeniu szkieł kontaktowych jest pojemnik do ich przechowywania. Można go kupić za cenę około 6-15 złotych.