Każda z nas o nim słyszała, choć nie każda testowało we własnym domowym zaciszu. Chodzi oczywiście o serum, które znane jest ze swojego silnego działania. Dlaczego tak się dzieje? Otóż jest to bardzo skondensowana forma kosmetyku, zwykle płynna, lub lekko kremowa. Chodzi tu przede wszystkim o dużą koncentrację i nasycenie składnikami aktywnymi, które mogą silnie i precyzyjnie działać na naszą skórę. Warto również wspomnieć, że najczęściej nie są to produkty do stosowania w codziennej pielęgnacji. Serum stosujemy 2-3 razy w tygodniu, a inne nawet raz na tydzień. Wszystko zależy od stężenia i rodzaju składników aktywnych, jakie się w nim znajdują, a te z kolei będą odpowiednie do tego, jaki efekt pielęgnacyjny chcemy osiągnąć.

Jak wybrać odpowiednie serum dla siebie?

Warto zastanowić się, jaki jest nasz cel i czego dokładnie potrzebuje nasza skóra. Jeśli zależy nam na opóźnieniu procesów starzenia się, poprawie elastyczności i kolorytu skóry, to z pewnością doskonale sprawdzi się serum z witaminą C. Jest ona silnym antyoksydantem, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, które są przyczyną rozwoju procesu starzenia się naszej skóry. Wspieranie cery kosmetykiem, gdzie ilość witaminy C jest wysoka, sprawi, że będzie ona lepiej reagować na zmiany pogody, będzie promienna i odświeżona. Z pewnością taka właśnie pielęgnacja będzie odpowiednia już w wieku powyżej 20 lat, jednak kobieta w każdym wieku będzie zachwycona z uzyskiwanych rezultatów.

Co jeśli problemem jest nawilżenie skóry?

Nasza skóra posiada specjalną ochronę w postaci płaszcza lipidowego. Niestety, gdy ulega on uszkodzeniu możemy odczuwać suchość skóry i jej ściąganie, a z czasem pojawią się również wypryski. Mimo iż jego odbudowa następuje naturalnie w ciągu miesiąca, to jednak nasze błędy pielęgnacyjne i szkodliwe czynniki zewnętrzne mogą skutecznie niweczyć powrót skóry do równowagi. Przy uszkodzonej barierze lipidowej zwiększa się poziom przeznaskórkowej utraty wody, co oznacza, że skóra będzie przesuszona i odwodniona. Przede wszystkim trzeba zrewidować swoje nawyki pielęgnacyjne i sprawdzić, czy w wokół nas nie ma czynników, które wyraźnie szkodzą skórze. Jednak dodatkowym wsparciem może okazać się serum z kwasem hialuronowym. Jest to substancja, która naturalnie występuje w naszej skórze, jednak jej ilość wraz z wiekiem się zmniejsza. Odpowiada za jędrność, nawodnienie i nawilżenie skóry. Ma zdolność wiązania cząsteczek wody. W związku z tym jego uzupełnianie, właśnie w formie serum pomoże przezwyciężyć problemy.