Przestrzeń w magazynie wymaga zagospodarowania w odpowiedni sposób, gdyż w przeciwnym razie niemożliwe będzie jej optymalne wykorzystanie. Nawet niewielka powierzchnia może pomieścić wiele towarów, narzędzi i innych rzeczy, jeśli umieści się w nich metalowe regały. Dzięki nim dostępne miejsce wykorzystuje się w górę, ustawiając kolejne przedmioty na półkach mebla. Takie rozwiazanie jest stosowane zarówno w tradycyjnych magazynach, jak i obiektach z systemem wysokiego składowania. Jeśli interesują Cię regały metalowe do Twojej firmy lub domu, sprawdź, jakie są ich zalety.

Jak wykorzystać regały metalowe wolnostojące w magazynie?

Regały magazynowe z metalu można wykorzystać na wiele sposobów. Szeroka oferta produktów tego typu sprawia, że łatwo dopasowuje się je do rodzaju składowanych towarów, ich ilości, a także do kształtu, wysokości i szerokości powierzchni magazynowej. Regał metalowy może stanąć przy ścianie lub tworzyć kolejne rzędy do przechowywania towarów na środku pomieszczenia. Nie trzeba przy tym budować dodatkowych ścian działowych, ani innych elementów, gdyż mebel można solidnie i bezpiecznie przymocować do podłoża. Dzięki temu niweluje się ryzyko, że towary znajdujące się na półkach spadną na pracowników.

Regały w magazynie cieszą się dużą popularnością ze względu na liczne sposoby ich użytkowania oraz montażu. Na półkach można ustawiać gotowe wyroby, czekające na odbiór przez klienta, surowce do produkcji, a także elektronarzędzia i inne sprzęty niezbędne do przeprowadzania napraw w firmie produkcyjnej. W magazynach firm transportowych regał może służyć do układania paczek i ich segregowania w sytuacji, gdy przesyłki oczekują na odbiór przez kuriera.

Regały metalowe – zalety

Meble magazynowe są przystosowane do dużych obciążeń i przechowywania wielu towarów o masie przekraczającej łącznie kilkaset kilogramów. Metalowa konstrukcja jest odporna na uszkodzenia pod wpływem ciężaru, a także na odkształcenia spowodowane przez inne czynniki mechaniczne. Dodatkowo sposób montażu regałów jest uniwersalny, co pozwala wykorzystać je w wielu przestrzeniach. Śruby i haki montażowe można dokupić w sklepie Castorama. Regały metalowe wolnostojące nie muszą być przymocowane do ściany, jednak dla zwiększenia bezpieczeństwa warto przykręcić je do podłoża.

Atutem metalowych regałów jest możliwość wykorzystania ich do składowania wielu różnych przedmiotów. Drobne elementy wystarczy wrzucić do pudełek lub pojemników, a większe ustawić na półkach. Wysokość półek w regale można dowolnie dopasowywać do swoich potrzeb, dzięki czemu meble magazynowe są odpowiednie do wielu firm o różnych profilach. Produkty przechowywane w magazynie na regałach bez trudu mieszczą się na półkach, nawet gdy inne meble okazały się mało praktyczne do przechowywania danego typu towarów.

Regały magazynowe z metalu dla firm logistycznych i nie tylko

Metalowe regały do magazynu są dedykowane dla zakładów produkcyjnych oraz firm logistycznych. Dzięki meblom tego rodzaju można uporządkować przestrzeń magazynową i zabezpieczyć wszystkie towary. Na https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/regaly/regaly-metalowe-wolnostojace.html dostępne są regały, które są przystosowane udźwigu lekkich i ciężkich towarów. Bez trudu znajdzie się wśród nich meble, które wytrzymają nawet 250 kg. Dzięki temu wybrany mebel spełni oczekiwania kupującego.

Gdzie można zastosować metalowe regałowe poza magazynami?

Funkcjonalne i wytrzymałe regały z metalu można zastosować z powodzeniem poza magazynami w firmach transportowych, logistycznych i produkcyjnych. Mebel sprawdzi się równie dobrze w piwnicy, garażu lub komórce lokatorskiej. Półki pomieszczą narzędzia i sprzęty wykorzystywane w domu podczas remontów lub drobnych napraw, a także kartony z bombkami i ozdobami świątecznymi, zimowe ubrania oraz wszelkie przedmioty, których rzadko się używa. W spiżarni regały posłużą do bezpiecznego przechowywania zapasów na zimę, domowych kompotów, dżemów, powideł i warzywnych sałatek. Dzięki solidnej konstrukcji regał może pomieścić wiele słoików bez ryzyka, że półki połamią się pod naporem zapasów.

Regał z metalu sprawdzi się także na zapleczu sklepów. Umieści się na nim dodatkowy asortyment, a także przedmioty wykorzystywane do sprzątania sklepu itp.

Akcesoria do metalowych regałów

W celu zwiększenia praktyczności regałów magazynowych powinno się dokupić różne akcesoria. Pudełka i skrzyneczki warsztatowe umożliwiają uporządkowanie śrubek, kołków rozporowych, gwoździ, metalowych haczyków i wielu innych drobnych elementów. W skrzynkach można schować również śrubokręty, młotki, klucze i inne akcesoria. W kartonach, pudełkach tekturowych i składanych skrzynkach z tworzywa sztucznego można umieścić rzadko używane przedmioty, by ograniczyć miejsce, które zostanie przez nie zajęte. Spakowane rzeczy łatwiej ustawić w kartonach i pudełkach na ograniczonej przestrzeni, co jest istotne zwłaszcza w piwnicach w blokach oraz w ciasnych komórkach lokatorskich. Regał wypełniony pudełkami i skrzyneczkami przyda się też w garażu, gdzie pomieści bez trudu liczne akcesoria samochodowe.