Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Aby zapewnić sobie najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo wiele osób decyduje się na wybór prywatnej placówki medycznej. Rozwiązanie to choć wiąże się ze znacznymi kosztami, posiada wiele zalet. Gwarancja opieki na najwyższym poziomie oraz pełne i nowoczesne wyposażenie to tylko niektóre z zalet porodu w prywatnym szpitalu.

Standard placówki

Choć w ostatnim czasie jakość szpitali publicznych znacząco się poprawiła, wciąż pod względem standardu wygrywają placówki prywatne. Nowoczesne szpitale prywatne projektowane są z troską o najmniejsze detale, które mogłyby poprawić komfort pacjentów. Bardzo często prywatne placówki przypominają wnętrza drogich, luksusowych hoteli, a oprócz swojej najważniejszej funkcji leczniczej, pełnią również funkcję estetyczną. Poród w placówce prywatnej wiąże się z wieloma udogodnieniami. Jedną z największych zalet placówek prywatnych jest wyposażenie. Sprzęt, którym dysponują tego typu miejsca to narzędzia najwyższej klasy, dzięki którym możesz być pewna, że poród przebiegnie bez problemów. Sale w prywatnych placówkach urządzone są tak, by pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie. Wygodne łóżka, modne, nowoczesne meble to tylko jedne z wielu udogodnień prywatnych placówek. Szpitale prywatne bardzo często oferują porody rodzinne, które umożliwiają, aby w placówce oprócz ciężarnej przebywali także jej bliscy.

Poziom personelu

Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze szpitala jest jakość obsługi personelu. Aby pobyt w szpitalu nie był dla pacjenta przykrym doświadczeniem ważna jest odpowiednia opieka. Kompetentny a zarazem przyjazny personel to gwarancja zadowolenia pacjentów. Decydując się na placówkę prywatną pacjentka zyskuje pewność, że trafi pod opiekę osób, które zadbają by czuła się zadowolona i zaopiekowana. Wybierając prywatny szpital możesz być pewna, że atmosfera będzie przyjazna, a wybrana przez Ciebie położna odpowie na wszelkie Twoje pytania, a także odpowiednio się Tobą zaopiekuje.

Bezpieczeństwo dziecka

Najważniejsze podczas porodu jest zapewnienie bezpieczeństwa matce oraz nowonarodzonemu dziecku. Wykwalifikowane, dobre placówki prywatne dbają o to, by w szpitalu oprócz położników nie zabrakło także pomocy neonatologów. Prywatny szpital Medicover posiada całodobowy OIOM dziecięcy, który zapewnia opiekę dzieciom zbyt wcześnie urodzonym oraz innym, którym potrzebna jest pomoc.