Spotkania z lekarzem, od czasu do czasu potrzebuje każdy z nas. Dotyczy to najczęściej lekarzy rodzinnych oraz pediatrów, czyli takich specjalizacji, których potrzebujemy na samym początku. Jeśli dziecko gorączkuje czy jest słabe, a dodatkowo mamy weekend, to dla wielu rodziców zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wezwanie lekarza do domu niżeli jechanie z nim do zatłoczonej przychodni, na pogotowie czy szpitalną izbę przyjęć. Podobnie sytuacja wygląda z osobami dorosłymi lub starszymi.

Kiedy wzywamy lekarza do domu?

Najczęściej ma to miejsce, gdy potrzebujemy konsultacji w konkretnej sprawie, zbadania starszego członka rodziny, dla którego problemem jest samodzielne udanie się do lekarza lub gdy dziecko gorączkuje, lub rozpoczyna się infekcja. Lekarz rodzinny lub pediatra bywa wzywany w sytuacjach, które nie zagrażają życiu chorych, jednak pomoc jest im potrzebna.

Lekarz do domu w Warszawie

Skorzystanie z takich usług staje się coraz powszechniejsze, a dla mieszkańców stolicy z pewnością jest w pełni dostępne. Odwiedziny konkretnego lekarza możemy zamówić, przykładowo wpisując w wyszukiwarkę: wizyty domowe na Mokotowie. Na stronie internetowej znajdziemy możliwość przeprowadzenia wideokonferencji połączonej z wypisaniem recepty, jak również możliwość bezpośredniego wezwania lekarza i numer telefonu.

Jest to opcja bardzo wygodna. Przychodnie bywają zatłoczone, a najtrudniej do niej dotrzeć z chorym dzieckiem, lub niedołężną osobą starszą. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na wezwanie lekarza do domu. Wówczas pacjent zostanie zbadany, przepisane zostaną odpowiednie leki, a w razie konieczności wystawione skierowania do odpowiednich specjalistów.

Zależnie od pilności sytuacji umawiana jest wizyta domowa z lekarzem lub w przypadku, gdy pomoc potrzebna jest szybciej – lekarz zjawi się w naszym domu już w ciągu 60 minut od złożenia wezwania. Z pewnością, nawet jeśli w danej chwili nie potrzebujemy takiej pomocy, to warto zapamiętać sobie to nowoczesne rozwiązanie i skorzystać z niego, gdy zajdzie taka potrzeba.

Wideo konsultacja z lekarzem

Niekiedy brak nam czasu na wizytę w przychodni lub zwyczajnie chcemy jej uniknąć, a mamy problem, który wymaga konsultacji. W takiej sytuacji warto zdecydować się na wideo konsultację z lekarzem. Wystarczy komputer i mikrofon. W czasie takiej rozmowy możliwe jest wystawienie recepty, którą można zrealizować na terenie Warszawy i okolic zaraz po rozmowie.

Takie rozwiązania to już nie produkt premium, przeznaczony jedynie dla osób zamożnych. Teraz z wizyty domowej może skorzystać już niemal każdy. A internetowe wizyty online to z pewnością powiew przyszłości i rozwiązanie braku wizyt u lekarza u osób żyjących w ciągłym biegu.