Podmiotowe traktowanie wychowanka w pracy rodzinnego kuratota sądowego (ze szczególnym uwzglednieniem metody kontraktu)

Autor:
Aneta Paszkiewicz
Wydawnictwo:
Norbertinum
Liczba stron:
248
Format:
14.5cm x 20.5cm, oprawa miękka
ISBN-13/EAN:
9788372222619
ISBN-10:
8372222614
Rok wydania:
2006 r.
Cena: 35.47 zł
Cena rynkowa: 36.70 zł
Książka prawdopodobnie niedostępna

Aneta Paszkiewicz,  Podmiotowe traktowanie wychowanka w pracy rodzinnego kuratota sądowego (ze szczególnym uwzglednieniem metody kontraktu),  2006 r. : Cenne opracowanie z dziedziny resocjalizacji, skierowane przede wszystkim do rodzinnych kuratorów sądowych i osób związanych z sądownictwem, będące rozwinięciem problemów zasygnalizowanych w poprzedniej książce: Aneta Greczuszkin, Zofia Ostrichanska, Praca z indywidualnym przypadkiem w nadzorze rodzinnego kuratora sądowego, wyd. III, Lublin 2005. Publikacja ta stara się wypełnić lukę wśród skromnej literatury poświęconej tematyce konkretnych metod pracy rodzinnego kuratora sądowego. Autorka w swojej najnowszej książce pokazuje rodzinnym kuratorom sądowym, jak istotna i skuteczna jest zasada podmiotowego traktowania wychowanka w ich pracy oraz jak bardzo niekorzystny wpływ na psychikę i późniejsze życie nieletnich mają doświadczenia traktowania przedmiotowego. Praca w sposób wyczerpujący omawia metody, umożliwiające w najpełniejszym wymiarze podmiotowe podejście do osoby nieletniego, są to: praca z indywidualnym przypadkiem, metoda kontraktu i rozmowy wychowawczej, stosowanych w ramach caseworku. Dużym walorem tej pozycji jest to, że Autorka nie ogranicza się wyłącznie do przeprowadzenia teoretycznego dyskursu, ale dostarcza rzetelnej podstawy empirycznej dla swoich analiz. Materiał empiryczny zaprezentowany w książce z całą pewnością przysłuży się doskonaleniu i rozwijaniu warsztatu pracy rodzinnego kuratora sądowego.

Książki kupowane lub oglądane razem z pozycją "Podmiotowe traktowanie wychowanka w pracy rodzinnego kuratota sądowego (ze szczególnym uwzglednieniem metody kontraktu)":








Newsletter
  
 

 

Podmiotowe traktowanie wychowanka w pracy rodzinnego kuratora sądowego

Aneta Paszkiewicz

36.00 zł"Praca ma na celu przedstawienie problemu podmiotowego traktowania wychowanka w nadzorze rodzinnego ...

 

Funkcja ochronna cywilnego postępowania sądowego w sprawach z zakresu prawa pracy

Małgorzata Mędrala

103.00 zł

W opracowaniu omówiono pojęcie funkcji ochronnej cywilnego postępowania sądowego w sprawach z ...




przejdź do: treści | menu | menu koszyka | wyszukiwarki

Moja torba
Książki:
brak
Wartość:
0 zł
Dopuszczalne formy płatności: MasterCard, Visa, Ecard


Pętla Czasu

Podmiotowe traktowanie wychowanka w pracy rodzinnego kuratota sądowego (ze szczególnym uwzglednieniem metody kontraktu), Paszkiewicz Aneta - księgarnia PętlaCzasu.pl