W życiu każdego czasami zdarzają się takie okresy przejściowe, podczas których mamy na głowie mnóstwo spraw, zajęć i obowiązków. Trzeba im wszystkim sprostać w 100% naszych możliwości – podobnie dzieje się z naszymi oczami, które bardzo często również na tym tracą. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy poświęcić im nieco więcej czasu i podpowiedzieć Ci w jaki sposób należy zadbać zarówno o swoje oczy, jak i soczewki kontaktowe w ciągu bardziej intensywnych 7 dni.

Jakie soczewki najlepiej wybrać?

Zacznijmy może najpierw od kwestii – jaki rodzaj szkieł będzie najodpowiedniejszy dla osób, które żyją intensywnie, szybko i aktywnie? Naszym zdaniem bezkonkurencyjnie wygrywają soczewki dwutygodniowe, które można zakupić zarówno w salonach optycznych, jak i sklepach online czy niektórych drogeriach kosmetycznych. Jesteśmy do nich w pełni przekonani, ponieważ doskonale nadają się na różne trudne warunki dookoła nas, a okres dwóch tygodni to optymalny czas do zużywania się wówczas szkieł kontaktowych.

Co do wielkości mocy i rodzaju korekcji – masz równie bogaty wybór od wielu producentów znanych i cenionych na całym świecie. W rezultacie soczewki dwutygodniowe dostępne są w wersji sferycznej, progresywnej i torycznej dla każdego rodzaju wady wzroku.

Higiena przed i po

Bardzo ważnym aspektem podczas użytkowania szkieł kontaktowych jest utrzymanie w czystości zarówno swoich rąk, jak i całego otoczenia. Mamy tutaj na myśli głównie pojemniczek na soczewki, który należy dokładnie oczyszczać i osuszać – codziennie. To bardzo istotne, ponieważ to w nim przechowujemy każdego wieczoru nasze soczewki kontaktowe, a więc jeśli znajdzie się w środku jakiekolwiek zanieczyszczenie lub bakteria, to automatycznie przenoszone jest to nasze szkła, a tym samym oczy.

Podobnie należy zwracać uwagę na higienę naszych rąk, które bezpośrednio przecież dotykają szkieł i naszych gałek ocznych. Zatem przed zdjęciem soczewek, jak i ich założeniem trzeba dokładnie umyć i opłukać ręce, by żadne drobinki mydła nie dostały się pod powiekę czy soczewkę, co będzie skutkować poczuciem dyskomfortu przez długi czas. Następnie nie można zbagatelizować osuszenia rąk ręcznikiem, który nie pozostawia żadnych minimalnych cząsteczek materiału, które także mogą przyczepić się do soczewki i spowodować delikatny ból podczas mrugania.

Pielęgnacja soczewek

Kolejno możemy przejść do rutynowej i systematycznej pielęgnacji szkieł dwutygodniowych, do których potrzebny będzie przede wszystkim płyn wielofunkcyjny. Posiada on w sobie wszystkie niezbędne składniki i zastosowania niezbędne podczas oczyszczania, nawilżania, konserwowania i dezynfekowania powierzchni soczewki. Ten preparat trzeba stosować codziennie, a tym samym go zmieniać w plastikowym pojemniczku, by szkła na noc mogły się zregenerować. Jednocześnie polecamy zakup wyłącznie płynów do soczewek bez konserwantów, gdyż są o wiele lepiej przyswajalne przez szkła i oczy.