Dla wielu kobiet najważniejszą częścią makijażu jest nałożenie pomadki na usta. Poszukiwanie tej najlepszej wymaga czasu, ale gwarantuje spektakularne efekty. Jak powinna być idealna szminka? Pamiętaj, że liczy się nie tylko ulubiony odcień, pasujący do nastroju czy karnacji, ale także skład kosmetyku.

Spośród licznych pomadek dostępnych na rynku obecnie dużą sympatią cieszą się te w wersji matowej. Wielu kobiet ma jednak problem, aby znaleźć kosmetyk, który – oprócz długotrwałego koloru – nie będzie wysuszał ust. Czy matowe wykończenie i nawilżanie mogą iść w parze? Okazuje się, że tak, o ile formuła szminki przypomina błyszczyk, a także wtedy, kiedy jest odpowiednio napigmentowana.

Jak znaleźć pomadkę matującą w idealnym odcieniu?

Bezsprzeczną królową wśród pomadek jest ta w wersji czerwonej. Seksowny kolor na ustach nigdy nie wychodzi z mody i wybierany jest przez kobiety na całym świecie. Wyjątkowo efektownie wygląda w wersji matowej.

Mówiąc o czerwieni, nie sposób pominąć tegorocznych trendów w makijażu jesiennym. Przeważają wśród nich odcienie wiśniowe i śliwkowe, głęboki burgund czy ciemne wino. Jeżeli wyrazisty make-up ust wybierasz raczej na wieczór niż na co dzień, dodatkowo zaopatrz się w subtelną codzienną szminkę w odcieniu nude. Ale uważaj! W przypadku matów niezwykle istotne jest prawidłowe dobranie koloru do karnacji, aby nie uzyskać efektu bladych ust, które zlewają się z odcieniem skóry.

Sekrety perfekcyjnego makijażu ust

Wybór odcienia to dopiero pierwszy krok na drodze do perfekcyjnego wykonania makijażu ust. Pamiętaj, że formuła najlepiej wygląda i najdłużej utrzymuje się na odpowiednio nawilżonej i gładkiej powierzchni. Nie zapominaj zatem o stosowaniu kremów, balsamów czy pomadek ochronnych – zwłaszcza na noc oraz w zimne i wietrzne dni. Dobrym pomysłem na regenerację ust jest okresowe stosowanie peelingów. To pozwoli zapobiegać pierzchnięciu warg i innym nieestetycznym problemom.

Jeżeli wybrałaś matową szminkę, powinnaś poznać kilka zasad, które sprawią, że osiągniesz zamierzony imponujący efekt.

  • Stosuj szminkę w zestawie z konturówką

Możesz wybrać taką w kolorze pomadki lub neutralną. Ważne, aby staranny obrys uwypuklił usta, podkreślił lub optycznie skorygował ich kształt.

  • Po nałożeniu kosmetyku odciśnij „całusa” na suchej chusteczce

W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru pomadki, która mogłaby wyglądać nieestetycznie, a nawet zabrudzić zęby,

  • Odśwież swój makijaż

Producenci niektórych kosmetyków obiecują nawet kilkunastogodzinną trwałość pomadki na ustach. Oczywiście w wyniku jedzenia czy picia pigment miejscami zejdzie lub się rozmaże. Aby uniknąć efektu niestarannego makijażu, zawsze miej przy sobie pomadkę. Zaledwie moment wystarczy, aby poprawić make-up i znów wyglądać świeżo.

Jeżeli planujesz nosić szminkę ze sobą i używać jej w różnych okolicznościach, warto zwrócić uwagę na design opakowania. Dyskretne matowe pomadki Isadora potrzebują minimalnej ilości wolnego miejsca w Twojej torebce, wyglądają modnie i elegancko.