Wiele osób pragnie zachować młody wygląd przez długie lata. Gdy najlepsze kremy i wizyty u kosmetyczek już nie wystarczają, niektórzy decydują się chirurgię plastyczną. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest korekcja powiek, która przywraca twarzy świeżość i „otwiera” oczy.

Zdecydowanie odmłodzone spojrzenie

Specjalista może przyjść z pomocą w sytuacji również, gdy pod oczami tworzą się nieestetyczne worki lub gdy nadmiar tkanki znajduje się na powiekach górnych. Zanim zapadnie decyzja o operacji, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z pacjentem i sprawdzenie, czy nie istnieją ważne przeciwwskazania. Lekarz dokonuje oceny, informuje o przebiegu zabiegu, planowanych cięciach, bliznach, a także nakreśla, jak będzie się przedstawiał efekt. Specjalista podpowie także, czy nie trzeba również dokonać korekcji opadających brwi. Więcej o plastyce powiek przeczytać można tutaj.

Przygotowując się do zabiegu, pacjent powinien unikać zażywania aspiryny i jej pochodnych. Omijać powinno się także ginkofar i preparaty zawierające witaminę E, powstrzymać się od jedzenia czosnku, imbiru, szafranu, cebuli, selera i chrzanu. Należy również wykonać serię badań wskazanych na konsultacji wstępnej.

Przebieg zabiegu

Podczas operacji, po zaaplikowaniu znieczulenia miejscowego, w oznaczonych uprzednio miejscach chirurg wycina skórę wraz z mięśniem okrężnym. Usuwa się nadmiar poduszeczek tłuszczowych, opanowuje krwawienie, a następnie zamyka warstwowo ranę. Na koniec zakładany jest opatrunek uciskowy.

W pierwszej dobie po zabiegu należy chłodzić operowaną okolicę lodem w torebce. Podczas spania i siedzenia głowa musi być wyżej w stosunku do serca, nie wolno stosować kremów w okolicy rany przez okres 7 dni od zabiegu. Od 7 doby zaleca się smarowanie maściami zmniejszającymi obrzęk i przyspieszające gojenie rany.

Po pięciu dobach usuwa się szwy. Zasinienia mogą występować przez okres do dwóch tygodni, natomiast obrzęki przez kilka tygodni. Ostateczny efekt można zaobserwować po kilku tygodniach, po operacji blizny są prawie niewidoczne.

Chcesz znaleźć się pod opieką dobrego chirurga plastycznego? Postaw na plastykę powiek w tourmedica.pl!