Dzwoni Ci telefon, a Ty nie potrafisz zidentyfikować nadawcy? Masz nieodebrane połączenie od nieznanego numeru i nie wiesz, czy oddzwonić? Jeżeli takie sytuacje przytrafiają się Tobie to to, kto dzwonił z nieznanego numeru bez problemu sprawdzisz w internetowej wyszukiwarce.

Nie musisz się bać niezidentyfikowanych połączeń — sprawdź właściciela numeru i zdecyduj czy chcesz oddzwonić.

W dobie wszechobecnego telemarketingu otrzymujemy nieraz ogromne ilości telefonów reklamujących różne usługi i produkty. Zidentyfikowanie numeru na portalu internetowym zbierającym informacje na temat tego, kto dzwonił pozwoli nam, odróżnić bezwartościowe połączenia od tych, które warte są oddzwonienia. Sprawdzenie numeru w sieci zajmuje dosłownie kilka chwil, a pozwala zaoszczędzić niepotrzebny czas związany z bezwartościowymi rozmowami.

Jak działa taka wyazukiwarka?

Wyszukiwarka internetowa pozwalająca Na sprawdzenie kto dzwonił z nieznanego numeru zawiera bazę dziesiątek numerów. Internauci znający właściciela mogą na stronie internetowej podzieli się swoją opinią  jego temat. Możliwa jest do wystawienia ocena — pozytywna, negatywna i neutralna. Można dodatkowo od siebie napisać komentarz bądź skorzystać z gotowych tagów takich jak np. złośliwy telefon, telemarketing, windykacja. Tym prostym sposobem nie musimy zachodzić w głowę od kogo mamy to nieodebrane połączenie. Pozwala to na uniknięcie rozmów z uciążliwymi telemarketerami. Jeżeli numer nie pojawia się w bazie najprawdopodobniej oznacza to, że należy do osoby prywatnej bądź mniejszego przedsiębiorstwa. Decyzja czy oddzwonić pozostaje wtedy już całkowicie w Twoich rękach.

Korzystaj z wyszukiwarki na codzień,  a oszczędzisz sobie nerwów.

W internecie natrafić można na wiele portali specjalizujących się w informowaniu nas kto dzwonił. Warto wybrać ten, który zawiera dużą bazę komentarzy i oceń oraz w sposób przejrzysty pozwala sprawdzić kto jest właścicielem numeru. Przykładem wartościowej strony z bazą numerów jest https://infonumer.pl

Uważaj na telefonicznych oszustów – sprawdź kto dzwonił!

Ile ostatnio słyszymy o tym, że ktoś wyłudzić dane albo pieniądze przez telefon! Jak się przed tym ustrzec? Nie odbieraj połączeń od nieznajomych. No dobrze, ale nasuwa się pytanie jak rozróżnić numer obcy i niechcianych od kogoś, kto po prostu chce się z nami skontaktować a my nie mamy go w książce telefonicznej? Wyszukiwarki z bazami numerów telefonu i ich właścicielami wychodzą temu naprzeciw. Nie pierwszy jesteś dla oszusta potencjalną ofiarą. Szanse natomiast, że ktoś już przejrzał zamiary właściciela nieznajomego są bardzo duże. A może Ty chciałbyś ustrzec innych przed tym kto dzwoni? Nie pozostaje nic innego jak pozostawić swoją opinię i tym samym pomóc innym!

Nie musisz się już więcej zadręczać kto próbuje się do Ciebie dodzwonić! Sprawdź nieznany numer i zaoszczędź sobie stresu.