Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zbędnego i nieestetycznego owłosienia z każdej części ciała. Jest także idealna, jeśli borykamy się z problem wrastania włosów. Dlatego warto się na nią zdecydować zwłaszcza przed okresem letnim.

  1. Czym jest depilacja laserowa?
  2. Depilacja laserowa we Wrocławiu – skuteczność
  3. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Czym jest depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej,  wykorzystuje cieniutkie światło lasera, które wnika głąb skóry. To właśnie z jego pomocą zabieg usuwania owłosienia jest tak skuteczny. Depilację laserową należy wykonać w profesjonalnych salonach kosmetycznych z nowoczesnym sprzętem (np. tutaj: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/). W trakcie procedury światło przenika przez skórę, bezpośrednio działając na melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Oczywiście nie uda się usunąć owłosienia podczas jednego zabiegu. Trzeba poddać się serii zabiegów. Najlepiej, aby procedurę wykonywał profesjonalny kosmetolog, który podpowie, jak przygotować miejsce zabiegu wyjaśni dlaczego odpowiednie nawilżenie skóry jest takie ważne. dzięki temu po jakimś czasie będziemy mogły cieszyć się gładką skórą, czego nie można osiągnąć za pomocą zwykłej maszynki (depilacja woskiem też nie jest tak skuteczna). Depilacja musi być wykonywana kilka razy, ponieważ laser działa na obszar skóry z owłosieniem w w różnej fazie wzrostu. Trudno na początku ocenić, ile zabiegów depilacji laserowej, będzie potrzebne, ponieważ wzrost włosa u każdej osoby jest inny.

Depilacja laserowa we Wrocławiu – skuteczność

Skuteczność zabiegu zależy między innymi od długości fali, dlatego laser powinien być nowoczesny. Na początku należy przygotować się do zabiegu depilacji. Miejsce wykonania zabiegu musi być dokładnie oczyszczone czystą wodą oraz mleczkiem bezalkoholowym. 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem na pewno nie można się opalać ani stosować inwazyjnych procedur. Odpadają kwasy owocowe oraz peelingi o działaniu złuszczającym . Zarówno kosmetyczka, jak i klientka muszą mieć okulary ochronne. Depilacji może podlegać każde miejsce. Popularna jest np. depilacja okolic intymnych (depilacja bikini), depilacja laserowa pach. Zabiegi są praktycznie bezbolesne, a po ich zakończeniu może wystąpić w miejscu wykonania zabiegu zaczerwienienie, które jest naturalnym objawem. Profesjonalna obsługa na pewno podpowie, jak radzić sobie po zakończeniu. Dodatkowo wytłumaczy cały przebieg zabiegu. Jeśli szukasz idealnego lasera w swoim mieście sprawdź: depilacja laserowa Wrocław, uściślając np. depilacja laserowa bikini. Warto zatem skorzystać z depilacji laserowej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Salony kosmetyczne muszą poinformować pacjentki o tym, że są pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należą do nich: karmienie piersią, choroba nowotworowa, przyjmowanie leków fotouczulających, świeża opalenizna oraz alergie. Dlatego przed zabiegiem warto wykonać próbę laserową. Działanie lasera zależy także od rodzaju skóry i włosów. Istotny jest również kolor włosów. Depilacja lepiej działa na ciemne włosy, ponieważ w mieszku włosowym jest więcej melaniny. Światło laserowe pozwala osiągnąć gładkie ciało. Depilacja jest całkowicie bezpieczna, pod warunkiem że przeprowadza ją wykwalifikowany personel. Światło to nie powoduje żadnych chorób. Warto o tym pamiętać, gdy nadmierne owłosienie, które występuje np przez zmiany hormonalne, nie pozwala nam wyjść na plażę. Po zabiegów istotne jest stosowanie kremu łagodzącego. Zabiegi depilacji należy przeprowadzać w odstępach. Ilość zabiegów laserowych określa kosmetolog, oceniając rezultaty depilacji. Przy ciemnej karnacji będą one widoczne szybciej. Na jasnych włosach trzeba dłużej poczekać. Zalecane jest także zaprzestanie stosowania samoopalaczy.