Perfumy powinny być idealnie dopasowane, jak druga skóra, z tym że zapachowa. Ich kompozycja musi odpowiednio współgrać z naszą osobowością, stylem, jak i zapachem skóry. Ciężko więc jednoznacznie stwierdzić, jakie perfumy będą najlepsze. Na różne decydujemy się również ze względu na konkretną porę roku.

Noszenie perfum jest rodzajem sztuki, odczuwaniem piękna i powiązaniem go ze sobą. Powstała kwalifikacja ocenia dobre perfumy ranking, jednak czy każdy będzie odpowiadał każdej kobiecie?

Jakie perfumy są najlepsze?

Decydują o tym liczne kryteria. Jednak najważniejszym będzie zawsze nasze powonienie i to, jak się po ich zastosowaniu czujemy. Perfumy mogą dodawać pewności siebie, seksapilu, wzbudzać pożądanie lub sprawiać, że będziemy odczuwani jako odpowiedni partnerzy biznesowi. Dobór perfum to sprawa indywidualna. Jednak można kierować się konkretnymi nutami zapachowymi, które w różnych kompozycjach będą odmiennie uzupełniane i sprawdzą się na wiele okazji. Możemy mówić o perfumach w kontekście rynkowych hitów, czy jednak można któreś z nich określić jako najlepsze dla każdej kobiety? Takie, które sprawdzą się w każdej sytuacji?

Klasyki czy nowości?

Kobiety chętnie sięgają po wysmakowane nowości w świecie perfum, wytwarzane przez uznanych producentów. Tak naprawdę jednak zapach musi mieć w sobie to coś i urzec nas już w pierwszej chwili, żebyśmy zdecydowały się na jego zakup. Mimo wszystko w kontekście najpiękniejszych perfum nie możemy pominąć nieśmiertelnych klasyków jak Channel No5, który ponoć pasuje każdej kobiecie. Jeśli jednak mówimy o najlepszych zapachach sezonu, to musimy skoncentrować się na nowościach i ich uniwersalności, wytworności czy unikalności kompozycji.

Zapach sezonu

Z pewnością w każdym sezonie pojawia się zapach, który jest przez Panie najchętniej wybierany i najbardziej odpowiada każdej z nich. Wówczas niechętnie korzystają z innych. Najczęściej jednak warto również zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie dopasowanie zapachu do konkretnej okazji. Inaczej powinnyśmy bowiem pachnieć na randce, a zupełnie inaczej w czasie codziennej pracy w biurze, czy na spotkaniach z klientami. Nie ograniczajmy się do jednego zapachu sezonu, wybierajmy ich więcej i korzystajmy z bogactwa ich zapachów.

Ranking

Ranking najlepszych perfum w sezonie może być dla nas podpowiedzią i wskazówką, na co warto zwrócić uwagę i powąchać w czasie najbliższych odwiedzin w drogerii. Pamiętajmy jednak, że to, że jakiś został uznany za najlepszy może być subiektywne, i tak naprawdę nie każdemu będzie idealnie pasowało. Wybieramy tez, który będzie idealny dla nas. Pamiętając przy tym, że na skórze pachnie nieco inaczej niżeli na tekturowym próbniku w drogerii.