Bardzo niegdyś popularne tipsy są teraz zdecydowanie niemodne. Wyglądają sztucznie i pretensjonalnie, ponadto mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do zniszczenia płytki paznokciowej. Z kolei zwykły lakier nie daje zbyt spektakularnego efektu i trzeba go zmywać i nakładać od nowa bardzo często.

Jeżeli marzysz o pięknych i reprezentacyjnych paznokciach na dłużej, wypróbuj manikiur hybrydowy. Po jego zastosowaniu paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, a piękny efekt utrzymuje się nawet do trzech tygodni, a paznokcie nie ulegają zniszczeniu. Manikiur hybrydowy jest bezpieczny i może z niego skorzystać każdy. Sam zabieg nie trwa długo- około 30-40 minut, a używany do jego wykonania lakier jest hipoalergiczny i nie zawiera takich substancji toksycznych jak toulen, formaldehyd i DBP.

Wykonanie manikiuru hybrydowego rozpoczyna się od opiłowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu, usunięcia skórek oraz wygładzenia płytki paznokciowej. Najpierw nakłada się na paznokcie bazę, na nią właściwy elastyczny lakier w wybranym przez nas kolorze, a następnie warstwę utwardzacza. Każda nałożona przez manikiurzystkę warstwa jest przed nałożeniem kolejnej, utwardzana przez około 2 minuty pod lampą UV. Dzięki temu lakier jest odporny na zadrapania i odpryskiwanie oraz zyskuje dodatkowy połysk.

Po około 2-3 tygodniach trzeba lakier uzupełnić lub go usunąć, ponieważ paznokcie rosną i powstaje niepokryta lakierem przestrzeń od strony palców. Manikiur hybrydowy usuniesz wyłącznie w gabinecie kosmetycznym. Lakier rozpuszcza się za pomocą kompresu z acetonu. Płatek kosmetyczny nasączony acetonem przykłada się do płytki paznokcia, owija folią i zostawia na kilka minut. Następnie, drewnianym patyczkiem, zbiera się lakier.

Manikiur hybrydowy daje nieskończenie wiele możliwości kolorystycznych. Możesz zdecydować się na jaskrawą krzykliwą czerwień, nasycony róż czy błękit, a jeśli jesteś zwolenniczką bardziej stonowanego, naturalnego wyglądu, idealny będzie dla ciebie frencz manicure lub delikatne pastelowe barwy: beże, róże, brzoskwinia.

Warto zdecydować się na wykonanie manikiuru hybrydowego. Zdecyduj się na niego, zwłaszcza jeśli jesteś mocno zapracowana, a na co dzień Twoje dłonie muszą wyglądać nienagannie. Efekt jest trwały, będziesz się cieszyć pięknymi paznokciami długo i nie będziesz musiała codziennie zaprzątać sobie głowy malowaniem paznokci. Zniknie również problem codziennego kontrolowania czy lakier nie odpryskuje. Hybrydy to niezwykle praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Cena za taką usługę również nie jest zbyt wygórowana. Za wykonanie takiego manikiuru zapłacisz kilkadziesiąt złotych.

Dowiedz się więcej o stylizacji paznokci zapisując się na kurs manicure w Beauty Extra.