Jesień to czas, kiedy z delikatnych swetrów i trenczy przerzucamy się na kurtki damskie. Na początku wybieramy jeszcze te lżejsze kurtki i dopiero z czasem przechodzimy do dużych puchówek lub ciepłych płaszczy. Czym się kierować przy wyborze konkretnego modelu?

Kurtki jesienne — jakie powinny być?

Kurtki jesienne damskie powinny być przede wszystkim wygodne. Aby spełniały to podstawowe zadanie, powinny być uszyte przede wszystkim z odpowiednio dobranego materiału. Z jednej strony kurtki jesienne powinny zabezpieczać przed wiatrem oraz deszczem, o który jesienią szczególnie nie trzeba się prosić, ale jednocześnie nie mogą one przyczyniać się do tego, że będzie ci za gorąco. Są to w końcu tzw. kurtki przejściowe. Dobrze więc, aby były one uszyte z materiałów, które pozwalają ciału oddychać, a dzięki temu chronią cię przed zupełnie niepotrzebnym przegrzaniem. Ciekawym rozwiązaniem — i bardzo popularnym — jest na przykład pikowana kurtka, która jest bardzo ciepła, ale jednocześnie nie tak gruba, aby było ci w niej niewygodnie. Osobną kategorię stanowią kurtki skórzane, w tym modele przedłużane, które często bardziej już przypominają płaszczyki. Z reguły mają one podszewkę, która zapewnia optymalne ciepło. Wiele kobiet decyduje się na damskie kurtki z kapturem zapewniające dodatkową ochronę przed wiatrem i deszczem. Modele przedłużane z kolei to rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na szczególnej ochronie pleców i bioder przed wychłodzeniem. 

Kolorowe kurtki damskie 

Wybór kurtek jesiennych jest naprawdę bardzo szeroki. Okrycie wierzchnie na jesień wbrew pozorom wcale nie musi być w stonowanym kolorze. Oczywiście bardzo popularne są kurtki brązowe, czarne, granatowe i te we wszystkich możliwych odcieniach beżu, natomiast wielu producentów oferuje kurtki w naprawdę szerokiej gamie kolorystycznej. Warto rozważyć dostępne opcje i sprawdzić, czy być może niebanalna limonkowa, czerwona albo fioletowa kurtka nie będą lepszym rozwiązaniem na jesień. Odrobina koloru w pochmurne dni to coś, co każdej kobiecie się przyda. Zarówno długa kurtka, jak i za kończąca się na wysokości bioder zdecydowanie zyskuje na designie, jeśli jest uszyta z kolorowego materiału. Jesiennych kolorów jest wiele i niekoniecznie trzeba się zamykać wyłącznie w ciemnej albo beżowej palecie barw. 

Jesienne kurtki damskie — jaki fason?

Modne kurtki na jesień to zagadnienie bardzo szerokie, modeli na rynku jest bowiem obecnie bardzo dużo. Uwagę zwracają przede wszystkim kurtki jesienne damskie o taliowanym fasonie lub z paskiem, który można dowolnie regulować. To rozwiązanie jest idealne dla kobiet o figurze klepsydry i wszystkich tych, które chcą podkreślić swoją talię. Doskonale sprawdza się przy dłuższych kurtkach. Nie brakuje oczywiście także modnych bamberek i kurtek do połowy biodra. Jest to jednak rozwiązanie, które polecamy szczególnie bardzo szczupłym dziewczynom. Jeśli zaś chcesz poszerzyć optycznie ramiona, wybierz nieco dłuższe kurtki. Dobrym rozwiązanie będą także pagony, bufiaste rękawy czy duże kołnierze. Modele z małym kołnierzami i do tego najlepiej w stonowanych barwach, to dobrym wybór dla kobiet o szerokich ramionach i szczupłej linii bioder i nóg. Dla sylwetek w kształcie litery O poleca się natomiast przede wszystkim modele o fasonie oversize. Ich dodatkowym plusem jest także to, że w naprawdę chłodne dni można pod nie spokojnie założyć naprawdę gruby sweter. Zawsze jednak warto testować, sprawdzać, przymierzać nowe fasony. Może się bowiem okazać, że szczególnie do gustu przypadnie ci model, na który normalnie w ogóle byś nie spojrzała.