Mycie okien to zawsze ogromne wyzwanie, ze względu na wysiłek, ale również czas i poświęcone materiały. Kto choć raz czyścił okna, ten doskonale wie, jak żmudny to proces. Należy bowiem bardzo się przykładać, by nie pozostawić żadnych smug, które są przecież zawsze mocno widoczne, jeśli przez szyby pada akurat słońce. Na szczęście w ostatnich czasach opracowano nowoczesny sposób na zadbanie o czystość szyb. Przyjrzymy się mu dziś dokładniej.

Karcher do mycia szyb

Karszer do mycia szyb to nowoczesna myjka do szyb i powierzchni płaskich, która jest próbą rozwiązania problemu z myciem okien. Pytanie, czy jest to próba skuteczna?

Karszer do mycia szyb nie jest jedynym tego rodzaju sprzętem na rynku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że karcher do szyb ma sporą konkurencję, w odniesieniu do której warto ten produkt analizować.

Jak się okazuje, mycie okien z pomocą myjki karcher jest całkiem przyjemnym zadaniem. Jej konstrukcja jest bardzo prosta. Posiada ściągaczkę do wody oraz pojemnik na brudną wodę. Do tego karcher do mycia szyb jest jedną z najbardziej rozbudowanych opcji, jeśli uwzględnimy wyposażenie dodatkowe. To jednak, wraz z procesem mycia, ocenimy w kolejnym akapicie. Tymczasem zachęcamy do przeglądu dokładnej analizy produktu, dostępnej na stronie https://topowe-agd.pl/.

Jak myć okna myjką karcher?

Twórca tego rozwiązania, postawił sobie za cel zmaksymalizowanie prostoty mycia okien, dostarczając sprzęt kompleksowy, ułatwiający mycie okien na każdym etapie. Choć brzmi to dość mocno, to za moment przekonamy się, że jest tak w rzeczywistości.

Jak myć okna myjką karcher? Sprawa jest dość prosta. Na rynku dostępne jest kilka modeli tej myjki, które różnią się wyposażeniem zestawu. Każdy karszer do mycia okien nadaje się bardzo dobrze, jednakże poszczególne modele mają więcej funkcjonalności. Temu się zatem przyjrzymy.

Jak myć zatem okna myjką karcher? Jeśli uwzględnimy najczęstszy model wyposażenia, to powinniśmy mieć myjkę ze zraszaczem, samą myjkę karcher oraz wymienne końcówki do tej drugiej. Umieszczamy płyn karcher w myjce ze spryskiwaczem. Następnie przeprowadzamy tradycyjny proces mycia okien. Spryskujemy je dokładnie zraszaczem, a następnie myjemy największe zabrudzenia końcówką z mikrofibry.

Oczywiście można w tym momencie cały proces przeprowadzić tradycyjnie, tak jak robiliśmy to do tej pory. Wygodniej jest jednak skorzystać z dedykowanego sprzętu.

Wstępny proces mycia kończy się na tym samym etapie. Mamy umyte i wilgotne szyby, które należy następnie dokładnie osuszyć. Tradycyjnie dokonywaliśmy tego na jeden z mnóstwa, nieekonomicznych lub nieekologicznych sposobów. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu ręczniki papierowe, których zadaniem jest ściągnąć całą wodę. Ma to oczywiście swoje plusy w postaci prostoty procesu, ale też szereg minusów. Po pierwsze – niskiej jakości ręczniki zostawiają biały puch na szybach, co nijak ma się do czystości. Po drugie – wymaga to bardzo sporo wysiłku, gdyż całość sprowadza się do polerowania szyb do połysku. Po trzecie – marnujemy ogromne ilości ręczników, gdyż szybko wilgotnieją, co czyni je bezużytecznymi.

Jak możemy zaobserwować profesjonalne firmy sprzątające, wykorzystują specjalne ściągaczki. W przypadku myjki, działanie wygląda dość podobnie. Jak myc okna karcherem zatem? Mają je już czyste, uruchamiamy myjkę i zaczynamy ściągać całą wodę. Myjka posiada pojemnik na brudną wodę oraz regulowane i wymienne ssawki. Cały proces polerowania zatem zostaje wyeliminowany i sprowadza się do ściągnięcia całej wilgoci samą myjką. W efekcie proces mycia okien jest znacznie szybszy, można nawet ocenić, że kilka razy. Jest też przede wszystkim dużo prostszy, bowiem całość sprowadza się do ściągnięcia wody jednym pociągnięciem. W zestawieniu z procesem polerowania zyskujemy sporą oszczędność.

Żeby jednak w pełni ocenić sam sprzęt, musimy pogłębić jego analizę o kolejne kwestie.

Myjka do okien karcher – instrukcja obsługi

Wszystkie kwestie, które poruszyliśmy odnośnie tej myjki do okien, oparliśmy o treść, która ma instrukcja obsługi. W tej instrukcji obsługi myjki do okien karcher mamy uwzględnione wszystkie najważniejsze aspekty prawidłowego mycia okien i możemy w prosty sposób się odnieść do całego procesu.

To, co nas najbardziej będzie w tym interesować, to jak wygląda ładowanie myjki do okien karcher. Krąży w sieci wiele mitów na ten temat, więc warto jednoznacznie odnieść się do tego tematu i wyprostować pewne nieprawdziwe informacje.

Ładowanie myjki do okien karcher trwa około 120 minut. Po pełnym naładowaniu, przy odpowiednio wypracowanych procesach, myjka pracuje 25 minut, przekładając się na 75 metrów kwadratowych, co daje nam 25 okien. Jest to spora liczba, ale faktycznie jest możliwa. Należy oczywiście uwzględnić, że mycia okien myjką trzeba się nauczyć. Jest to proces wymagający całkiem odmiennego podejścia od tradycyjnego mycia i należy wziąć to pod uwagę przy decyzji zakupowej.

Jeśli początkowo nie odnotowujesz podobnej wydajności, to należy poćwiczyć oraz nieco zrewidować swoje metody mycia okien. Pamiętaj również, że bardzo dużo zależy od płynu, którego używasz. Karcher to również producent dedykowanych środków czyszczących do swoich urządzeń. Mają one większą wydajność oraz skuteczność w myciu od rozwiązań rynkowych, co kompensuje ich nieco wyższą cenę. Warto zatem bezwzględnie zainwestować w tego typu płyn.

karcher wv 50 plus

Karcher wv 50 plus to najpopularniejszy “karszer do mycia okien” na rynku. Jest to jeden z modeli, który sprawdza się najlepiej, ma atrakcyjną cenę i standardowe, dobre wyposażenie.

Karcher wv 50 plus posiada zatem w zestawie samą myjkę oraz spryskiwacz z końcówką czyszczącą. Proces czyszczenia został dokładnie omówiony w poprzednich akapitach, zatem nie będziemy tutaj tego ponownie rozważać. Warto jednakże wspomnieć o jednej kwestii. Wiele osób obawia się mycia okien w brzegach. Jest to obawa słuszna, ponieważ znajdują się tam uszczelniające wypełnienia, które odstają nieco od szyby, w zależności od konkretnego modelu. Może to utrudnić wydatnie proces mycia szyb.

Jak się jednak okazuje, Karcher opracował w tym względzie specjalny system mycia, który wydatnie poprawia osiągi. Okazuje się, że gumowe zakończenie myjki można dowolnie wysuwać. W efekcie odsuwasz o tyle, ile jest potrzebne, by swobodnie umyć również brzeg okna i możesz zabierać się do pracy!

Szerokość myjki również jest bardzo dobra. 280 milimetrów pozwala na umycie okna nawet sporej wielkości zaledwie kilkoma pociągnięciami, a całość jest na tyle lekka, że można proces przeprowadzić z użyciem jednej ręki, nie męcząc się zbytnio. Dzięki temu wygoda i komfort użytkowania samej myjki jest znacznie większa.

Jeśli zatem zastanawiasz się, jak ułatwić sobie procesy mycia okien i wydatnie je przyspieszyć, to omawiane rozwiązanie jest idealnym sprzętem dla Ciebie.