Moda nieustannie się zmienia. W dzisiejszym tempie życia można wręcz stwierdzić, że czas pomiędzy wprowadzaniem nowych trendów jest zbyt krótki, aby nacieszyć się niektórymi nowymi ubraniami. Każdy sezon ma różnić się od poprzedniego i nigdy do końca nie wiemy czym, tym razem zaskoczą nas światowi projektanci – bo to właśnie oni odpowiedzialni są za to, co będzie się nosiło na świecie w najbliższych miesiącach.

O ile kroje, fasony, wzory i kolory pozostają niemal do samego końca jedną wielką niewiadomą, o tyle istnieje kilka punktów stałych. Mowa tu oczywiście o ponadczasowych trendach, czyli rzeczach, które powinny znajdować się w szafie każdej kobiety. Jakie desenie nigdy nie wyjdą z mody?

Paski

Niezastąpione pozostają te na koszulach i zdecydowanie lepiej zdecydować się na zakup takiej, na której mają one pionową orientację, gdyż optycznie wydłużają sylwetkę. Paski są zdecydowanie jednym z deseni, który nigdy nie wychodzi z mody. Często dochodzi do zmiany ich rodzaju, jednak zwykle nie ma to większego znaczenia i możemy dany element garderoby nosić przez wiele lat.

Grochy

Są również niezwykle uniwersalne, mogą zapewnić elegancję, lub luźniejszy look. Występują na sukienkach, spódnicach, spodniach czy bluzkach. Wszystko zależy od naszych upodobań. Warto mieć w szafie, choć kilka różnych elementów garderoby w grochy, aby zachwycać stylem. Pamiętajmy jednak, że wielkość grochów wpływa na proporcje sylwetki. Jedynie bardzo drobne panie mogą pozwolić sobie na duże grochy, w przeciwnym razie lepiej wybrać drobniutkie.

Kwiaty

Kwiatki, kwiaty pięknie prezentują się na sukienkach, spódnicach czy bluzkach. Większość z nas zdecydowanie chętniej wybiera je latem, gdy za oknem chłód wolimy bardziej zachowawcze jednolite wzory. Każda kobieta powinna jednak posiadać w swoje garderobie coś kwiecistego.

Kratka

Może być drobna lub szersza. Znajdziemy ją na koszulach, spodniach, spódnicach, a właściwie na czyn tylko chcemy. Kratka jest ponadczasowa i może wzbogacić liczne stylizacje, dlatego warto posiadać ją pośród swoich ubrań.

Motywy zwierzęce

Pozostają modne w każdym sezonie. Nie każda z nas czuje się w nich dobrze, jednak jeśli potrafimy je nosić, to z pewnością jest to niezwykle kobiecy i co najważniejsze ponadczasowy element garderoby, który możemy wykorzystać w tworzeniu wspaniałych stylizacji.